| verdeinfață a întrebat:

Aceste amenintari si pedepse incredibile, pot fi atribuite unei forte universale omnipotente? cu iubire nelimitata? cu inteligenta nelimitata? etc.etc.?
http://www.youtube.com/watch?v=_6qqGo-wmdk
Daca IAHWE sau Adonai (Dumnezeul biblic),ar fi fost omnipotent, la atîta s-a fi redus puterea lor?

1 răspuns:
| Moisie a răspuns:

Se pare ca piticul din gradinuta nevesti-mi este muuuuult mai amenintator si mai Atotpotent, decat este Dumnezeul religiilor care se pare ca a disparut ca magarul in ceata! Nu de alta dar are si un cuculetz care nu se indoaie.