| oprescudorin11 a întrebat:

Am gasit o teorie interesanta si vreau sa va intreb parerea voastra(relativ la TEHNICA DE MANIPULARE):CITEZ:
– Sa demonstrati, la urma urmei, ca a fi taratura e normal si chiar necesar?
E exact tehnologia descrisa mai sus si se sprijina pe libertinaj.
Daca nu exista tabu-uri, nu exista nimic sacru.
Exista asa-numita libertate de exprimare, transformata in libertatea de dezumanizare. Sub
ochii nostri se elimina ultimele obstacole ce protejeaza societatea de auto-distrugere. Acum,
calea e deschisa.
Crezi ca nu vei reusi sa schimbi nimic de unul singur? Ai perfecta dreptate. Singur, omul nu
poate nimic…
Dar, personal, esti obligat sa ramai Om. OMUL e capabil sa gaseasca o solutie oricarei
probleme. Si ceea ce nu vei putea de unul singur, vor reusi oamenii uniti de o idee comuna.
Uita-te in jur…"
Inchei citatul de pe linkul https://us-mg5.mail.yahoo.com/neo/launch?.rand=5a8cuffq4 kj5a#
mult mai amplu.
Si care se numeste 'tehnica manipularii".

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Delir.

| oprescudorin11 explică (pentru doctorandus):

Toate teoriile par 'delir'.

| doctorandus a răspuns (pentru oprescudorin11):

Nu, doar teoriile paranoide ale conspiratiei par delir.

| oprescudorin11 explică (pentru doctorandus):

Aici exista un raspuns aproape tipizat:'Si paranoicii au dusmani'.(zicea un american, fost Secretar de Stat american).
Cum sa combati o teorie cu un singur cuvant?