| AvalohAlyn a întrebat:

Biblia este o carte atât de veche..de ce ar mai trebui sa o citim?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

In primul rand, aflii ca ceea ce cred ateii despre Dumnezeu este gresit, iar in al doilea rand, citind Biblia, vei gasi raspunsurile la intrebarile tale in legatura cu Dumnezeu, cu evenimentele biblice s-a.m.d.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citeste-o si vei afla.

| Octavian199 a răspuns:

Popii nu citesc decat evangeliile.Sa citeasca din toata biblia daca tot citesc.Sau ca stiu.Se prinde credinciosul rolling on the floor

| Andra9pk a răspuns:

N are rost. Nici nu stim daca e adevarat ce scrie p'acolo. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Andra9pk):

Este adevarat. Pana si oamenii de stiinta au confirmat asta.

| Cristian86 a răspuns:

Cineva spunea: "Biblia nu este nici veche, nici modernă, ea este eternă".

| IoanTPU a răspuns:

Pe atât de veche, pe atât de actuală! Citește și vei găsi foarte multe. Dar Noul Testament, nu că Vechiul Testament nu ar fi bun, ci pentru căe foarte greu de înteles. Acolo sunt cuvinte cu multe sensuri! Putem greși foarte ușor.