| Roxy18buc a întrebat:

As vrea sa va intreb daca de exemplu ati vrea sa cumparati o aplicatie pe Android care sa se numeasca Biserica si la care sa puteti sa cumparati lumanari pe care sa le puneti la vii si la morti. Aplicatia la instalare sa conste in jur de 3.5 RON, iar lumanarile cate 1 RON. Ma gandesc ca aceasta aplicatie ii va ajuta pe cei care nu au timp sa ajunga la biserica, dar si alte motive. Ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mai bine faci aplicatia gratis si primele cinci lumanari gratuite, in felul asta oamenii vor fi ademeniti s-o foloseasca.

| Roxy18buc explică (pentru doctorandus):

Buna idee. Insa, crezi ca e o aplicatie utila?

| doctorandus a răspuns (pentru Roxy18buc):

Dom'le, nu stiu daca e utila. De ex. daca mi-ar fi spus cineva ca oamenii vor plati mai mult pentru apa imbuteliata decat pentru benzina nu l-as fi crezut. Asa ca: nu se stie, fa-o si vei vedea.

| mentholinks a răspuns:

N-as vrea.

| suffarstar a răspuns:

Si ce faci, le trimiti lumanari prin posta? Tu crezi ca cineva iti asteapta lumanarile sa vina cand poate sa mearga sa le ia de la magazin cu zece bani bucata? Fa altceva.

| Roxy18buc explică (pentru suffarstar):

Nu este vorba de lumanari la modul fizic, ci lumanari virtuale, pe care le vezi in aplicatie in zona unde se depune la vii sau morti.

| Roxy18buc explică (pentru suffarstar):

Nu este vorba de lumanari la modul fizic, ci lumanari virtuale, pe care le vezi in aplicatie in zona unde se depune la vii sau morti...

| VelaJohnny a răspuns:

Ce spune Biblia despre lumanari? Care le e scopul si de unde provin? Ce a invatat Isus despre lumanari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una singura si adica; Dumnezeu nu poate fi cumparat,cu bani, si daca eu nu ajung la biserica, ajunge biserica la mine, de sarbatori, mi-o aduce preotul.Cand voi muri, probabil voi ajunge si eu.

| MistretulPufos a răspuns:

Te rog nu te reproduce