| Campian_Denisa_1994 a întrebat:

Bună seara. Oare ma ajuta și pe mine cineva cu un răspuns? As vrea sa îmi botez bebelusul dar problema ii ca o pereche de nași sunt căsătoriți și religios dar perechea cealaltă nu sunt nici măcar la primărie. Oare ar putea sa îl boteze asa fără a fi cununați!? Multumesc mult

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar de ce iti trebuie doua perechi de nasi?

| Campian_Denisa_1994 explică (pentru darrio2007):

Ca asa am decis amândoi. Și ne sunt ft apropiați nași! Mersi oricum

| darrio2007 a răspuns (pentru Campian_Denisa_1994):

Cu placere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea, că ei e cu Satana. și nici măcar la primar n-au fost, să îi lapede de Michiduță. Așa că nașii cu Satana, iute la primar și popă, să poată boteza și ei.

| Andreeush a răspuns:

Din câte știu de la un preot nu se poate ca un cuplu care nu e cununat să boteze un copil.

| nojudgements a răspuns:

Da, se poate

| Teoraul14568985 a răspuns:

Eu am o verisoara a botezat acum 2 luni a avut aceeași problemă si cică se poate

| Teoraul14568985 a răspuns:

Eu am o verisoara a botezat acum 2 luni a avut aceeași problemă si cică se poate.