| seby27278 a întrebat:

exista viata dupa moarte?

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cu siguranta exista viata dupa moarte! Tu, unde iti vei petrece vesnicia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Tu ai fost moarta cum poti scrie daca habar nu ai de chestia aia?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

In conceptia crestina da, in cea ateista nu iar in cea agnostica nu se stie.
De care parte esti?

| lifeForJesus a răspuns:

Bineînțeles!

Răspuns utilizator avertizat
| n0matterman a răspuns:

Ce intrebare usoara.

| ahileintaiul a răspuns:

Nu

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
acum,pe bune, de unde vrei sa stim 100% sigur?
@ema a zis ca da,exista cu siguranta(asta pe baza unei CARTI),dar ea a murit,a ajuns in rai si s-a reintors la viata sa ne poata povesti experienta? NU!
ti s-a intamplat vreodata sa vezi o fantoma, ceva? NU cred.
deci nu avem dovezi ca ar exista, dar nici ca nu ar exista.

atunci cand voi muri promit sa te bantui(daca pot) si sa te pun la curent! happy

| chokingvictim a răspuns:

Nu

| D13666 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy ...citeste biblia si iti va da raspuns la intrebarea tawinking
te pupic:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice nici unde nu te lasa pacalit de iluzi dupa ce murim nu avem unde sa ajungem traieste viata la maxim ca i unica viata asta multi vor zice da exista rai sau iad povesti de niste betivani de acum 5000 de ani sau 2000 pe bune tu crezi ca ai suflet l-ai vazut?

| rotariurazvan a răspuns:

E o teorie cum cala 100 de ani de la moartea ta vei reinvia si dupa acea vei muri definitiv dar asta nu e sigur e ceva de genu o conspiratie

| raul93 a răspuns:

Bineinteles! Exista viata dupa ce mori dupa cum spune Sfanta Scriptura:,, Trupul se intoarce din pamantul din care a fost facut, iar sufletul se intoarce la Dumnezeu care l-a dat''. Sufletul adica partea care ramane din tine dupa ce mori traieste vesnic acum depinde cum vrei sa alegi sa iti petreci vesnicia in Rai(Imparatia lui Dumnezeu si locul sfintilor si dreptilor)daca faci tot ceea ce spun poruncile lui Dumnezeu sau in Imparatia Diavolului(locul osandei a ingerilor cazuti)daca faci exact contrar voii lui Dumnezeu.Tu alegi Dumnezeu te-a lasat cu vointa libera ca sa deosebesti binele de rau.Tu hotarasti unde iti vei trai vesnicia Rai sau Iad.

| hellen32 a răspuns:

Eu cred in asa ceva, stiuc a multi isi dau ochii peste cap cand aud alte prsoane vorbind despre subiecte ca acestea, dar eu n cred ca ne strofocam toata viata ca sa mutim si sa disparem brusc, dau ca sa ajungem in rai si sa stam sa ne uitam la alti cum se strofoaca.