| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cat o sa mai dureze pana il vor canoniza pe parintele Arsenie Boca?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Știu și eu? Boca a cochetat cu ocultismul și s-ar putea să nu-l sanctifice pe chestia asta.

Oamenii mai pot să mintă despre ce a făcut Boca, dar picturile sale pot mărturisi contra lui. B.O.R. îi poate declara mincinoși pe detractorii lui Boca, dar ce face cu picturile lui?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru doctorandus):

Toate ritualurile apărute in biserici si care nu sunt prevăzute in Biblie sunt oculte. Doar Dumnezeu știe daca intre cei canonizați pana acum exista sfinti.

| Ben00 a răspuns:

Important e sa-l iubim si sa-l respectam. Restul vine de la sine.