| danay72 a răspuns:

Matei7:21-23

| milan9 a răspuns:

"...Căci la Dumnezeu toate sunt cu putinţă."- Marcu 10, 27

| Holiday a răspuns:

Cat de spalat pe creier sa fii pentru a putea inghiti astfel de povesti?

| KhludCiprian a răspuns:

Daca efectele crucii sunt atat de benefice, ar trebui sa nu apelezi la doctori in spitale. Ah, si nici pastile daca esti bolnav sau alergic.

Iti iei o cruce sau un crucifix, si gata.

Totusi te rog cand vezi astfel de stiri sa cauti si sursa stiintifica, nu afirmatii infatuate de posibilitatile minunate a unei afirmatii nejustificate.

Roaga preotii sa mearga sa ia premiul Randi (de un milion de dolari) si dupa aia sa doneze banii aceia la copii orfani din Romania: toti am castiga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Proiectul NASA presupune organizarea unui gigantic spectacol holografic proiectat chiar pe cer, astfel încât să fie vizibil pe întreaga planetă, care va simula venirea lui Mesia"... rolling on the floor. Pacat ca toata treaba nu e pe bune.

M-am oprit cand am citit acest fragment. Era sa intreb daca chiar sunt persoane care cred acele afirmatii dar mi-am amintit pe ce planeta traiesc si in ce era.

Puterea rugaciunii? rolling on the floor. Studiu "stiintific" efectuat de niste nimeni in drum. Clar, pe mine m-ai convins.

"Stim ca lumea e ocrotita de un inger al lui Hristos"... laughing. Sa inteleg ca atunci cand se intampla nasoale, ingerul e in pauza de masa? Nu prea face o treaba buna acel inger. Presimt ca a primit functia pe pile motiv pentru care inca nu e concediat.

"bolile sunt cauzate mai ales de situaţii negative şi afronturi care ne rămân înfipte în minte"... O_O. Si eu care credeam ca alta e cauza bolilor. Vezi ca o dati in absurditatea cu New Germanic Medicine.

| DarkAndDreary a răspuns:

I'm calling bullshit.

| Wehrmacht a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Bullshit's already here. Uita-te la raspunsul lui milan.

Răspuns utilizator avertizat
| Mechanix a răspuns:

rolling on the floor

| alexandru1234567890 a răspuns:

Dumnezeu exista dar putini sunt cei alesi.

| alexandru1234567890 a răspuns:

Nebanuite sunt caile Domnului!happy

| DarkAndDreary a răspuns (pentru alexandru1234567890):

Parca eram toti egali in fata lui Dumnezeu?

| alexandru1234567890 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Va dati seama, va repet, nebanuite sunt caile Lui! Nu stiu nici eu de ce astfel, eu sunt comunist si mi se parea normal sa fim egali cu totii. Dumnezeu se pare ca e de dreapta. Iisus Hristos sade la dreapta Tatalui si evreii au facut referire in continuu la dreapta lui Dumnezeu, sunt sfinti, sunt puri, asta e.