| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre satanistii moderni?

19 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Îi găsesc destul de inteligenți.

| Holocaust a răspuns:

Păi,din câte știu eu, se aseamănă cu ateii. puțin.
Ei nu cred în nicio entitate, care i-ar putea conduce.Cred în ei,doar în persoana lor, fac ce vor ei.
Diferența ar fi că ei țin cont de ceva reguli de viață, pe când ateii nu.

| Holocaust a răspuns:

Sau principii...
Nu m-am exprimat eu bine.

| NinelHell a răspuns:

Este o religie pentru incepatorii satanisti.

| qazwsxedcrfv a răspuns:

Stupid kids.

| Shaddar a răspuns:

Nu-si doresc anarhie.S-au numit satanisti deoarece sustin lucrurile criticate de crestini.Nu au treaba cu versiunea crestina a satanistilor(aia e inspirata de traditiile catorva culturi).Ca exemplu, crestinismul a luat tot ce inseamna instinct si l-a transformat in pacat.Satanistii care urmeaza filosofia lui LaVey considera pacatele ca necesare(daca stai bine si te gandesti, fara unul dintre pacatele capitale, nu ajungeai sa citesti asta).Iar aia nu se roaga pentru ca rugatul duce la deresponsabilizare.Te astepti sa primesti fara sa faci nimic.

| Hirako a răspuns:

Cam ce parere are Badea despre emo :

http://www.youtube.com/watch?v=UAvbsNckKXo

| Wehrmacht a răspuns (pentru Hirako):

De data asta ala chiar a aberat.Daca unul arata asa nu inseamna ca toti sunt asa. Exista emo care arata chiar misto.
Si cat despre intrebare: Cum adica moderni? Comunica cu Lucifer prin email sau ce? Au indotare atat ei cat si demonii Iphone sau statii? Oricum,nu am vazut niciodata crestini "moderni". Daca satanistii sunt iar crestinii nu, pai frate, grabiti treaba mah ca Lucifer e cu un pas inaintea voastra.

| Hirako a răspuns (pentru Wehrmacht):

LMFAO, you made my day laughing

Si Badea nu se refera atat la aspect cat la conceptul de " ce sa si fac? e plictiseala... hai sa-mi tai venele ". Asta e comportament de masochist => boala mintala => mers la psiholog.

| Vladuthz a răspuns (pentru Wehrmacht):

Din cate stiam eu, satanismul modern nu are nici o legatura cu comunicarea cu Lucifer, ar trebui sa te mai documentezi inainte de a posta ceva happy

| DomineRex a răspuns (pentru Wehrmacht):

Satanistii moderni nu cred in diavol sau Dumnezeu.Ei doresc anarhie.E frumos ce isi doresc numa ca nu prea realist.

| Wehrmacht a răspuns (pentru DomineRex):

Cum vine asta? Cum noi crestinii il veneram pe big boss asa si satanistii il venereaza pe Lucifer.Ar trebuii sa nu li se mai spuna satanisti, pentru ca numele de satanist vine de la satana.

| DomineRex a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu stii ce inseamna satan uite documenteaza-te singur http://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism

| DomineRex a răspuns (pentru Wehrmacht):

Si sa stii ca am intalnit crestini satanisti doar ca nu isi dau seama ca ei sunt satanisti.
Satanistii nu se inchina la diavol trebuie sa termini cu basmul asta.Satanistii au un singur Dumnezeu si acela este propia persoana.

| Wehrmacht a răspuns (pentru DomineRex):

Aia-s Atei.

| DomineRex a răspuns (pentru Wehrmacht):

Si eu nu ti-am spus ca satanistii sunt atei? Daca nici macar sa te informezi cu privire la satanim nu poti desi ti-am dat si link eu zic sa oprim discutia aici.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Wehrmacht):

Satanistii moderni sunt ateii doar ca isi traiesc viata dupa anumite principii.

| 112I911 a răspuns:

Pur si simplu eu nu slujesc pe nimeni si nu imi pasa de nimeni. Eu cred in mine. Biserica a rezistat fiindca toti ne spunem unii la altii de chestiile astea numite ‘religii’ cu reguli stupide dupa parerea mea. Si fiecare crede in cine vrea Satan sau Dumnezeu asa ca in viata de zi cu zi. Ia ganditi-va! Cand alegi dintre ciocolata si vanilie, trandafir sau orhidee, alb sau negru, roz sau albastru, boxeri sau bikini, rock sau pop, Andreea sau Cristiana, Ionel sau Popescu, etc. nu e cam acelasi lucru? Asa si acum. Asa ca nu va certati pe tema asta ca nu are rost. Vorba aia "Gusturile nu se discuta".Si stiu ca multi nu sunt de acord cu ce spun eu dar chiar nu imi pasa. phbbbbt

| ExodusLaVey a răspuns:

Sa trecem direct sa subiect fara sa ne abatem de la el cum fac unii de pe aici.
Satanistii moderni sunt in general oameni foarte inteligenti, nu cred in Lucifer si nu venerveaza alt zeu, deci sunt atei doar ca au niste principii. Funda?