| Moisie a întrebat:

Cum apreciati faptul ca Satana este ingerul de incredere a lui Dumnezeu, adica un personaj pozitiv in religia pe care Dumnezeu a dat-o lui Moise (religia iudaica) si acelasi Satan este un personaj negativ in religia Diavolului care se lasa slavit in biserici ca Dumnezeu?
In aceste conditii, cum il percepeti pe Satana?
1 Bine ca este Dumnezeul veacului acesta si se lauda in Apocalipsa 1.18 ca el este Stapanul Iadului.
2 Sau un personaj negativ pentru ca seful Iadului nu poate fi un personaj pozitiv?
In cazul in care ati ales varianta 2, atunci va intreb de ce il slaviti ca fiind UNSUL care este Dumnezeul vostru?

5 răspunsuri:
| Moisie explică:

Nu a spus Isus pentru ca el era in leagan si nu stia inca sa vorbeasca, de spus ce spui tu, a spus LUCA!

| Moisie explică:

Unde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am, da' tocmai ce-am venit de la o petrecere cu niste "monumente" "infiorator" de musculoase si epilate. Yummmyyy! Mai povestim maine. Nu puteam sa trec fara sa-ti zic "salut!".
P.S. ce multe postari ai azi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vrei sa lasi necazurile pentru altii...http://m.youtube.com/watch?v=i8mz9uOvFQA

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Nu am necazuri, dar daca as avea le-as lasa cu placere altora care le cauta!