| SaveTheNature a întrebat:

Cum au aparut

Gravitatia
Forta centrifuga
Inertia
Energia
Cum apar acestea? la scara mare?happy.
De unde a aparut Big Bangul? Ce dimensiuni avea? Ce metode s-au folosit pentru datarea lui?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ForJesus a răspuns:

Eu cred ca tu ești posedat de dracii!

| cri0sti1an a răspuns:

Eu cred ca big bangul i s-a aratat unui om sfint sau unui simplu si acel a a spus la alti oameni si asa a aparut povestea cu big bangul

| cri0sti1an a răspuns:

Urit sa-ti bati joc de lucrurile sfinte

| MPutoriusFuro a răspuns:

Nu cred ca ar putea cineva sa raspunda la 'intrebarea ta'. Imi place stilul tau de 'intrebare capcana'. Iti sugerez sa mai bagi inca vreo 4-5 subiecte acolo ca sa fie sigur ca nu o sa aiba nimeni rabdare sa raspunda (magnetismul, fortele moleculare etc). Felicitari pentru lolo ca ti-a dat ceva linkuri pe care sunt convins ca nu o sa le citesti. Totusi ce vrei de la noi? Ai fost la orele de fizica? Ai facut o facultate de profil? Noi nu putem merge in locul tau, eventual iti putem sugera cateva carti (vreo 5 daca ma uit la intrebarile tale). Dupa ce ai ajuns la un nivel minim de cunostinte, poti pune intrebari despre 1 subiect, nu 100 si le putem discuta. P.S. E forta centripeta, nu centrifuga.

| SaveTheNature explică (pentru MPutoriusFuro):

laughing Si centripeta si centrifuga, nu incurca borcanelehee hee