| Zazen a întrebat:

De ce credeti ca institutia iudeo-crestina BOR, prin angajatii ei ( popii ) indobitocesc copii cu tot felul de superstitii mitologice? http://www.trilulilu.ro/......uperstitii

2 răspunsuri:
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Doar numai in Romania se poate promova asa ceva.Le orbesc mintea amaratilor pentru ca ei sa faca bani caci de Biblie nu au trebuinta.Satan ii foloseste cu succes, nu observi rezultatul? Cine doreste sa studieze Biblia poate găsi adevarul despre Dumnezeu si scopul său privire la pămant si la omenire.Deci cine vrea cauta.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Este simplu devăzut ceea ce se intamplă in jurul nostru, oameni de orce fel in necaz l'ar căuta pe D-zeu, dar rugaciunile lor nu pot ajunge si la moaste si la D-ZEU. NU?