| ЖAngelOfLoveЖ a întrebat:

De ce ma tot timpul aud aiureli legate de Sfarsitul asta al Lumii? Lasati-l bai in pace. Cu cat il doriti mai mult, cu atat nu o sa il vedeti mai repede. Mi-as dori sa se incheie toate porcariile astea legate de maiasi si tampeniile alora de la reportajele proaste de pe net! Cine e de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

Sunt absolut de acord cu tine, problema este ca la cineva ii convine sa faca panica asta. Astea sunt smecherii inventate de cineva si raspindeste printre oameni ca sa atinga un anumit tel.

16 răspunsuri:
| sabrina103 a răspuns:

Nu avem nici o sansa sa scapam de teoriile astea. Pana la venirea lui Iisus tot o sa auzim de ele.

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru VladGH):

Da. Exact. Pe mine ma deranjeaza foarte mult si eu am ajuns sa nu ma mai tem de absolut nimic, ca doar tampenii si teorii idioate am auzit straight face.

| AlexeHellsing a răspuns:

Toți sunt de acord cu tine, fii sigură, dar așa-i omul, își dorește mereu să afle mai multe, iar când nu mai are ce afla încearcă să rămână î n istorie ca omul care a prezis sfârșitul istoriei, ironic... Oricum, Sfârșitul poate veni și peste 1000 de ani, 100 de ani, 1 an, poate vei chiar mâine sau peste 5 minute, nu putem ști și oricât vor încerca, oamenii nu vor afla. Asta învață biserica: trăiți-vă fiecare zi ca și cum ar fi ultima, adică să priveghem că niciodată nu vom ști ce va fi...

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru AlexeHellsing):

Exact. Asa mi-o petrec eu. Viata mea. Zilnic ma burcur ca ma trezesc din somn si ca totul e mai mult decat O.K.

| VladGH a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Nu merita sa se panice nimeni, am vazut o multime de persoane disperate. Ce sa-i faci ma uitam la ei cu mila si ii ignoram, daca va fi sfirsitul vreo data, nu va putea prezice nimeni, chiar daca suntem asa de avansati. Bucurativa de zilele cu soare, sunt alte probleme la care suntem stresati.

| Lizzu a răspuns:

Am trecut CU BINE de sfarsitul lumii.

Mi-am facut buncar degeaba...

| Maxim96 a răspuns:

In Biblie se spune destul de CLAR ca numai Tatal stie cand va fi sfarsitul.
Nu avem de ce ne teme, Iisus a spus ca va fi cu noi in toate zilele pana la sfarsitul veacului.

| Lizzu a răspuns (pentru VladGH):

"Nu merita sa se panice nimeni, am vazut o multime de persoane disperate. Ce sa-i faci ma uitam la ei cu mila si ii ignoram, daca va fi sfirsitul vreo data, nu va putea prezice nimeni, chiar daca suntem asa de avansati. Bucurativa de zilele cu soare, sunt alte probleme la care suntem stresati. "

-- te sustin in asta, VladGH. Ai dreptate.

Tind sa cred ca e in ADN-ul uman dorinta ca moartea sa vina printr-o apocalipsa... n-ai ce-i face.
Asteptam urmatoarea data pentru apocalipsa. Sper sa fie fixata intr-o zi cu soare.

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru Lizzu):

Si eu am vazut, cand eram in gimnaziu un coleg incepuse sa zbiere ca tampitul in ora de istorie sau geografie, ca vai vine Sfaristul Lumii! Si noi, "Asa si?". Frate, pana la urma, asta e. Ar fi bine totusi, ca nici planeta asta, saraca nu mai poate de atata poluare.

| VladGH a răspuns (pentru Lizzu):

Multumesc,poate fi ea si fara soare ziua aia laughing Lasa lumea mai bine sa se ingrijozeze de ceia ce se face pe fata pamintului si sa incerce sa faca ceva. Potopul este pe Pamant, noi suntem rezidenti. Hai sa nu mai credem in timpeniile astea si sa adunam in jurul nostru doar energia pozitiva happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Deci tin sa subliniez "pana la venirea lui Iisus o sa tot auzim de ele"

De ce? Fiindca e mai bine sa fii prost si indoctrinat decat sai ai putintica logica si cunostinte.

Nu vezi ca pana si in spitale doctorii se chinuie sa te salveze si toti spun doamne-ajuta iar daca omul e salvat de doctori, rudele ii multumesc tot lui dumnezeu.

| Lizzu a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Nu vezi cum baga frica in oameni cu diferite detalii care sa-i terorizeze?
Mass-media e pe primul loc, tv + ziare. Pun problema in asa fel incat sa para fatala.

Fraieri oamenii care iau in serios asta. Ia sa nu mai dea nimeni atentie stirilor de genul asta, sa vezi cum nu mai apare nici o stire de tot rahatul.
Oamenii tin mass-media in palma si o hranesc. Asta e.

| Lizzu a răspuns (pentru VladGH):

Nici nu credeam happy eu una... doar ca nu poti convinge pe cineva care moare de frica la gandul ca vine cutremur sau apocalipsa. El sau ea o tine pe lui/ei.

Si acum cu harta de cutremure, daca ai auzit. Ca si tara noastra se gaseste in drumul cutremurelor si in urmatorii 50 de ani s-ar putea sa fie inca un cutremur cu magnitudine mare de cca 7-8 grade Richter.

Dar harta e facuta cu aproximatie iar ei pun titluri la stiri ca si cum mai mult ca sigur s-ar intampla un cutremur... mi-e sila de ei cu totul.

| ЖAngelOfLoveЖ explică (pentru Lizzu):

Pai, eu nu o bagam de seama, da se trezseste un oare care sa spuna ceva aici.

| Lizzu a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Nuuu,eu ziceam de mass-media, de stiri si tv. Nu de o persoana de aici happy

| Rakanishuu a răspuns:

De acord!
Daca le e frica de se c*ca pe ei de ce tot insista pe subiectul asta?! Pana la urma nici nu mai conteaza cand o sa vina. O sa fim atat de aburiti incat nici n-o sa ne mai pese.
Trebuie sa fii idiot sa aduci argumente inutile si tot tu sa te temi de ele ( cum fac marea majoritate ).