| Allin_Zallin_1992 a întrebat:

De ce nu apar dinozaurii in biblie?

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Fiindca dinozaurii au fost un PRODUS al antideluvienilor iar Dumnezeu i-a distrus la potop.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au ratat startul creștin

| Celcestietot a răspuns:

Apar dinozaurii in Biblie omule. Lipsa cunoașterii acestei informații este o dovadă că nu ai citit Biblia.

| AliGab a răspuns:

Ca sa te miri dumitale acum

| Helper07 a răspuns:

De unde sti ca nu apar? Ma gandesc ca oamenii din vechime nu aveau aceleasi denumiri stiintifice si lungi ca noi. Probabil ca totusi nu apar dar asta nu dovedeste ca nu au existat animale care au disparut(fiind pe cale de disparitie).

| Kandia15 a răspuns:

Isaia 27:1, Iov 40:15-24

| chuckmanson a răspuns (pentru Kandia15):

Leviatanul era doar un cuvânt vechi pentru un crocodil de Nil. Dinozaurii și oamenii nu au coexistat, iar oamenii de la vremea respectiva nu aveau cunoștințe în afara locului și perioadei lor.

| Kandia15 a răspuns (pentru chuckmanson):

Poate au coexistat, dar erau departe unii de altii. Orice e posibil.

| BlackOldSun a răspuns:

Pai asa zis primitivii astia care au scris biblia traiau in ''Oamenii lui Mnezau Park'' si nu stiau ca exista dinozauri in afara gardului de incercuia parcul. si cand au adunat toate animalele din parc pe Titanic Arca lui nea Noe dinozaurii s-au inecat pe partea cealalta ca dupa ce s-a spart o teava de apa in baie si a trecut pe sub gard. saracii! dupa cateva mii de ani arheologii moderni i-au descoperit ingropati in noroiul intarit de la Marea inundatie ca nu au avut astia instalator sa repare o teava sparta.

| MaiSfCaSf a răspuns:

Dumnezeu nu exista atunci