| Salahadin73 a întrebat:

De unde aveau anticii cunostinte despre universuri paralele, polaritatea domeniului subatomic, teoria inseparabilitatii cuantice?

14 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Chiar cum de aveau anticii cunost despre dinozauri, scuze ei le ziceau dragoni. Ii vedem prin picturi si sculptati prin temple ii recunosc si aia mici din cartea de,,,,, Problema este ca dinozurii au disparut acum 65 mil de ani si oamenii au cam 40.000 de ani ciudat

| Hombre a răspuns:

Nu avea astfel de cunostinte.

| Salahadin73 explică (pentru Hombre):

Citeste bhagavad gita, zoharul complet, vedele, upanisadele si vorbim dupa.

| Hombre a răspuns (pentru Salahadin73):

Fratioare, nu vreau sa te jignesc prin a spune ca bati campii, dar nu mai crede tot felul de interpretari idioate, marea avalansa tehnica si a marilor descoperiri ale omeniri a inceput in secolul 17. Ca anumite idei, si observatii a unor oameni inteligenti ai vremurilor din trecut sunt adevarate, dar le-au impletit cu chestii divine negasind explicatii iar religiosi si-au insusit ideile lor si le-a folosit in scrierile lor religioase asta e cu totul altceva. Deci poti sa-mi vii si cu biblioteca din Alexandria (Egipt) lucrurile trebuiesc departajate, daca intr-o carte religioasa scrie ca pamantul e rotund e firesc sa cred ca s-a demonstrat, dar sa cred ca Maria l-a nascut pe Isus din duh sfant asta e cea mai mare idiotenie care poate fi spusa.

| Salahadin73 explică (pentru Hombre):

Cum i-am zis si lui Ray in bhagavad gita, Krishna vorbeste despre polaritatea subatomica...in cuvintele vremii respective. Daca nu ai habar nu vorbi.

| RAY a răspuns:

In vremea acea majoritatea erau pasinonati de stele,univers,filozofie, stiinta, au acumulat cunostine dea lungul generatilor, pe mine ma uimit motorul cu aburi din Grecia antica, sunt multe lucruri care au fost descoperite prin stiinta, faza cu universuri paralele inca nu stim daca exista, nu stiau ei de fizica cuantica sa fim seriosi

| Salahadin73 explică (pentru RAY):

De exemplu polaritatea dom. subatomic este descrisa in bhagavad gita de catre Krishna folosind sintagma "lume duala" ..este mai greu de explicat. Poti citi cartea, insa toate informatiile sunt prezentate sub o forma ezoterica, dar daca faci anumite corelatii o sa iti dai seama de ce cunostinte posedau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la extracteristi.ca doar ei stie despre aceste subiecturi.da cine erau anticii? ca eu am idee, ca in filmul stapanul animalurilor, este unul del cheama anticul.is mai multi? si ei stie toti despre acele cunostinte?

| Qinz a răspuns:

Aveau mult mai multe:)
http://www.youtube.com/watch?v=9m8AAnbD-Jg

| Salahadin73 explică (pentru Qinz):

Stiu asta...

| Thunderstruck a răspuns (pentru Qinz):

Da, stiau totul, dar nu stiau ca Pamantul n-are colturi...

| Qinz a răspuns (pentru Thunderstruck):

Daca te referi la faptul ca biserica zicea ca pamantul este patrat, ai mare dreptate, dar or murit oameni care aveau si ei la randu lor Bibli si ziceau ca pamantul ete rotund si or fost torturati si omorati de catre biserica, deoarece biserica de atuncea era o ''curva'', care asuprea oameni, si ii mintea, si cine avea Biblie in afara de papa era omorathappy

| Hombre a răspuns (pentru Qinz):

Un video clip de doi lei cu interpretari de 2 bani.

| tinerelul a răspuns:

Chiar aveau astfel de cunostinte?