| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu de ce nu ne intreaba inainte de a ne naste daca vrem sa traim sau nu si de ce nu ne intreaba si daca vrem sa murim sau nu atunci cand vrea El? Ce e trist cu viata omeneasca e ca unii sunt foarte fericiti si le merge bine in toate iar altora nu le merge nimic nimic bine. Daca ar fi toate vietile la fel si ar fi egalitate si dreptate in viata asta toti ar vrea sa traiasca,dar viata e nedrepta, cine mai crede asta?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai nu stiai ebraica de asta nu te a invatat, dar poti de acum sa inveti sa vorbesti cu el, de cand zeul asta imaginar da dreptul omului sa i ceara aprobarea? el in vt a facut tot ce a vrut apoi vine fiul lui si spune toti vor arde pe veci in iad care nu crede in ceea ce am spus, dar dumnezeu spune Isaia 43:10, se spune că „…înainte de Mine n-a fost făcut nici un Dumnezeu, şi după Mine nu va fi"

amin, dumnezeu nu isi intreba nici bunul simt cand ti a dus 40 de ani prin pustiu poporul sau cand a omorat toti bebelusi din egipt desigur in afara de a evreilor

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Osea 13:4 se spune: „Dar Eu sunt Domnul, Dumnezeul tău, din ţara Egiptului încoace. Tu cunoşti că nu este alt Dumnezeu în afară de Mine şi nu este alt mântuitor în afară de Mine."

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Intrebal pe asta https://www.youtube.com/watch?v=MMvuij1wHjw

| AvalohAlyn explică (pentru RAY):

Abia acum ai aflat si tu de film?(sunt si carti cu acelasi nume)

| RAY a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu promovez hoti care profita de slabiciunea omului

| Mosotti a răspuns:

Pai nu ne intreaba pentru ca e dictator acel dzeu (care de fapt nu exista).
Trebe sa faci ce vrea el, ca daca nu faci te pedepseste, dictatura clara si lumea nu se prinde.
Bine, religia e dictatura ca asa au vrut aia care au facut-o pentru interesele lor.

| mark2018 a răspuns:

Te-a intrebat dar nu mai tii minte ca ai uitat sa-ti iei pastilele.