| Steregoi a întrebat:

Faptul ca omul cade mereu in jos si nu in sus e o dovada a existentei lui Dumnezeu si a lui Hristos. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

A, daca o pui asa, atunci e adevarat.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu e nici o dovada. Nu am vazut inca nici un obiect care sa cada in sus. Caderea e strict in jos. Dovada era daca chiar ceva cadea in sus, ca atunci asta era o dubla minune, era sfidata legea gravitatiei, insotita totodata de o cadere, pentru ca te sui in sus, nu cazi. happy

| Steregoi explică (pentru cristi202):

Daca la fiecare doi metri cadea ba in sus ba in jos atunci era dezordine. Insa fiind ordine si uniformitate in legile fizice e o dovada ca Dumnezeu a creeat aceasta ordine. Hristos a fost instrumentul prin care Dumnezeu a creat gravitatia si toate legile fizice.

| cristi202 a răspuns (pentru Steregoi):

A, daca o pui asa, atunci e adevarat.

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu are legătură, ţine doar de legile fizicii.

| Steregoi explică (pentru Alexuţ02):

Nu tine doar de legile fizicii. Legile fizicii au fost proiectate de Dumnezeu si Hristos.

| Mihαi a răspuns:

"A nu cadea este propriu ingerilor; oamenilor le este propriu sa cada si sa se ridice; a cadea si a ramane in cadere e propriu numai diavolilor".