| anonim_4396 a întrebat:

HEI. Voi unde credeti ca ajung extraterestrii cand mor? In rai sau in iad? laughing (btw nu cred in teoria raului sau a iadului). Chiar vreau sa aud parerile voastre

21 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Eu cred ca sunt un bun crestin, sunt sigur (dupa cum scrie in Biblie) ca exista exraterestri dar mai sunt sigur ca acestia NU MOR. Moartea este doar pentru noi cei de pe pamant. Tot ceea ce am afirmat sunt scrise in Biblie, literar, nu trebuie ceva intelepciuni pentru a le descifra ci sunt afirmatii la subiect.

| 4b a răspuns:

Oare cat sa ai coeficientul de inteligenţă, incat sa crezi ca extraterestrii mor?! jesus, pe ce planeta traiesti? laughing

| FuckOffM8 a răspuns (pentru 4b):

Dar oare tu cat sa ai coficientul de inteligenta incat sa crezi ca extraterestrii nu mor? Doamne...pe ce planeta traiesti laughing

| 4b a răspuns (pentru FuckOffM8):

laughing deci am lipsit 2 ani de pe site-ul asta si lumea s-a tampit maxim...matale auzisi de ironie? cauta in dex, iti va ajuta in viatawinking

| TrăieşteClipa a răspuns:

Probabil se reincarneaza pe planete diferite si isi iau corpuri specifice planetei gazda.
Sufletul lor este identic cu al nostru.
Doar ca traiesc chiar si de 100 de oei mai mult decat noi.
Domnul Zeu era si el unul venit la munca pe planeta asta acum cateva mii de ani.

| drutzix a răspuns:

TraiesteClipa e un tampit laughing.
Pai presupun ca orice specie inteligenta va dezvolta ideea de viata dupa moarte.
Ca dovada pentru ipoteza mea te poti despre restul culturilor de pe pamant. Au idei total diferite despre 'viata de dincolo'.
Acestea fiind spuse extraterestrii inteligenti (daca exista) probabil ajung in acelasi loc ca si noi, Nicaieri.

| anonim_4396 explică (pentru drutzix):

Vezi ca frustratul o sa isi faca alt cont doar sa te injure pentru ca nu esti de acord cu el laughing.

| drutzix a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-a dat ignore de mult timp laughing. Habar n-am de ce pentru ca nu imi amintesc sa fi vorbit cu el, dar sa fiu sincer ma bucur ca a facut-o, ca la ce raspunsuri da.

| Superior a răspuns (pentru drutzix):

Ai dreptate, e un tampit mare de tot happy

| Stell99 a răspuns (pentru Superior):

Tampit esti tu un copil tembel spalat pe creier de relligie si care face sport cu mana dreapta toata ziua.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nici nu am aflat daca exista si tu intrebi unde merg cand mor...

| FuckOffM8 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Trebuie neaparat facuta oficiala existenta extraterestrilor ca noi sa flam daca exista? Este evident ca nu suntem singura civilizatie intr-un univers infinit

| Idris a răspuns:

Cum puteti crede in ceva a carui existenta o sustin extrem de putine dovezi sau chiar deloc (depinde ce inseamna pentru voi dovada), acesta fiind cazul extraterestrilor. In timp ce nu credeti in Dumnezeul Lumilor, a caruit existenta este de netagaduit si a carui existenta este dovedita de tot ceea ce va inconjoara? Vai voua, vai. Si inca o data, vai voua, vai. No offence, just wondering!

| drutzix a răspuns (pentru Idris):

In primul rand eu nu cred in extraterestrii cum crezi tu in dumnezeu. Nu ma inchin lor, nu sustin cu tarie existenta lor si nu incerc sa conving lumea de existenta lor. Vezi diferenta?
Pur si simplu am o asteptare ca exista viata extraterestra bazata pe statistica.
Daca existenta zeului tau era dovedita de tot ce ne inconjoara atunci nu mai existau 10000 de religii si credinte diferite iar simplul fapt ca tu consideri existenta lui de netagaduit arata ca nu te gandesti la aceasta problema ci doar ai crezut pe cuvant ce au scris oamenii in cartea ta sfanta.
Vai de capul tau, ca balaceste in convingeri fixe si ignoranta, no offence, just saying.

| Idris a răspuns (pentru drutzix):

Ok, am inteles ca nu incerci sa convingi lumea de existenta lor, dar ce parere ai despre un om care nu crede in existenta extraterestrilor sau nu stiu, in darwinism sau diferite chestii? Tocmai ai spus-o, consideri ca, capul acestor persoane se balaceste in convingeri fixe si ignoranta, ti se pare normal sa cataloghezi astfel oamenii?

"Daca existenta zeului tau era dovedita de tot ce ne inconjoara atunci nu mai existau 10000 de religii si credinte diferite" - Drutzix, Allah nu e doar zeul meu, e Stapanul Lumilor, eu am ales sa ma supun Lui si atat. Cele 10.000 de religii aleg fiecare cui sa se inchine, dar daca ceilalti aleg sa se inchine la altceva, asta nu inseamna ca religia mea e gresita, sau ca divinitatea careia eu m-am supus este inexistenta. Multi atei o dau cu monstrii spaghetelor, mai in gluma mai in serios, dar asta nu invalideaza cu nimic existanta Creatorului nostru. Eu sunt calator pe acest pamant, la fel si tu, si toata lumea, nu se cade sa fortez pe cineva sa creada in ceea ce cred eu, eu cred asa, tu crezi in ceea ce doresti si oricine altcineva. Numai ca problema este altundeva, problema apare atunci cand cineva doreste suprematia, iar atunci disputa este inevitabila, pentru ca de altfel este loc pentru oricine sub soare si fiecare va raspunde pentru faptele lui. Weekend placut!

| drutzix a răspuns (pentru Idris):

Am facut remarca aia pentru ca tu ai inceput cu 'vai voua', nu eram serios.

Nu am nici o parere despre oamenii care nu cred in extraterestrii. Cum am spus, eu daca ar fi sa pariez as paria pe existenta vietii extraterestre dar nu cred ca ne-au vizitat sau alte tampenii de genul asta.

O persoana care spune ca evolutia nu se intampla este dupa mine ignoranta (nimic rau in asta, toti suntem ignoranti in legatura cu un subiect sau altul). Daca ar citi si s-ar informa probabil nu ar mai avea aceasta parere.

Nu cred ca ai inteles argumentul meu. Ai spus ca existenta lui Allah este evidenta, pai eu te intreb daca ceva este evident atunci de ce sunt persoane care au ajuns la concluzii diferite?
De exemple este evident ca cerul ziua este albastru si apa este uda de aceea suntem toti de acord in privinta asta. Deci daca exitenta lui Allah ar fi evidenta atunci nu ar exista 10.000 de religii si credinte. Ai inteles acum?

Suntem de acord ca nu e bine sa fortezi pe cineva sa creada sau sa nu creada, asta tine de alegerea personala dar asta nu inseamna ca nu ar trebui sa avem discutii pe tema asta.
Atat timp cat suntem civilizati nu vad nici o problema cu o mica discutie.

| Idris a răspuns (pentru drutzix):

"Ai spus ca existenta lui Allah este evidenta, pai eu te intreb daca ceva este evident atunci de ce sunt persoane care au ajuns la concluzii diferite?" - Pai tu esti cel mai in masura sa oferi un raspuns. Pentru mine este evidenta existenta lui, si nu cred in evolutie nu din ignoranta ci din simplu fapt ca nu am nici un motiv sa cred. Ca ma crezi ca am studiat aceasta problema sau nu, nu ma intereseaza, eu stiu ceea ce am facut si sunt corect cu mine insumi. Cum pentru tine evolutia este evidenta iar existenta unui Dumnezeu nu, aceeasi chestie se aplica la mine insa invers. Am inteles ceea ce vrei sa subliniezi, insa raspunsul e mai simplu decat te astepti si poate de asta nu te-ai lamurit. Acelasi lucru te pot intreba eu, daca evolutia e evidenta, atunci de ce sunt persoane care au concluzii diferite, care au o credinta si asa mai departe. Datoria noastra este sa cautam cunoasterea toata viata. Una dintre poruncile pe care au trebuie sa le respect, este aceea de a nu fi nestiutor, si sa stiu atat cat Allah mi-a oferit capacitatea. As fi penibil sa resping evolutionismul fara macar sa am cea mai mica idee. Si o fac chiar si acum, chiar daca sunt ferm convins de existenta lui Allah, nu m-am oprit niciodata de a fi interesat de ceea ce cred si ce pareri si opinii au persoanele din jurul meu, pentru ca asta ma ajuta foarte mult. Toata activitatea mea pe acest forum, nu se rezuma la a converti lumea la islam, pentru ca sau in a ii pune la zid pe ceilalti. Daca cineva imbratiseaza islamul eu nu castig nimic, sau daca nu imbratiseaza eu nu pierd nimic. Singura persoana care are de castigat sau pierdut este persoana in cauza. Eu fac asta datorita obligatiei pe care o am fata de Allah care spune: „(…) «Şi cine este mai nelegiuit decât acela care a ţinut ascunsă la el mărturia pe care o avea de la Allah?» Allah nu este Nebăgător de seamă cu ceea ce faceţi voi!" [Traducerea sensurilor Nobilului Coran, 2:140] Iar Profetul Muhammed (Pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra sa!) a spus, spuneti de la mine macar un verset, sau macar o parte dintr-un verset. Prin aceasta eu doar imi implinesc obligatiile si poate cineva va beneficia intr-o zi. Chiar zilele trecuta comunitatea noastra a crescut cu un membru si asta doar facut de mine, insa vad in mediul online, in social media persoane cat mai multe care sunt in devenire, sau inca cerceteaza islamul si asa mai departe. Eu daca maine sterg acest cont si nu mai intru, islamul nu va disparea. Daca avea sa dispara, ar fi disparut o data cu moartea Profetului (SAW) sau cu moartea califilor bine calauziti. Sunt de acord cu tine in a discuta civilizat, si chiar am simtul umorului destul de dezvoltat incat sa permit si sa si gust glume facute in limita bunului simt. A zambi si a ii zambi unei persoane este milostenie si caritate aratata fata de oameni in religia pe care o practic eu. Asadar sa stii ca eu voi fi deschis intotdeauna la discutii cu orice persoana indiferent de rasa, culoare, orientare religioasa, pozitia sociala si etc.

| Stell99 a răspuns (pentru drutzix):

De ce e o tampenie afirmatia ca ne-ar fi vizitat niste civilizatii extraterestre?
Planeta noastra este ca o rezervatie naturala unde directorul (guvernele) incaerca sa tina animalele (oamenii) la stadiul de primitivism absolut cu ajutorul religiilor si a altor factori prin care reusesc sa ascunda prezenta civilizatiilor extraterestre care ne monitorizeaza de mii de ani.

| drutzix a răspuns (pentru Stell99):

Dovedeste

| Stell99 a răspuns (pentru drutzix):

Sunt milioane de dovezi.
Sute de mii de marturii, sute de mii de dosare, mii de constructii antice complet inexplicabile.
Arheologii afirma ca oamenii au construit acele structuri imense dar cu ajutorul cui?
Sa construiasca ei acum o piramida ca la Gizeh cu tehnica moderna. Cei mai mari ingineri au dovedit ca era imposibil sa se construiasca pe acea vreme asemena structuri.Si este imposibil si acum! Sunt scrieri antice de pe tot globul de la civilizatii vechi care au trait la mii de ani distanta una de alta si pe continente diferite.Scrierile lor sunt foarte asemanatoare.
Zic ca zeii au venit din ceruri si i-au invatat astronomie.
Zei care pluteau in vazduh..Sunt atatea servicii secrete care au desecretizat dosare cu privire la ozn.Sunt atatia oameni care au depus marturii.Vedele indiene afirma de razboaiele zeilor. Zeii care s-ar fi luptat intre ei in ceruri si care traiau in orase plutitoare :) Nave mama.

Bărcile cereşti sau solare" sunt menționate în mai multe texte ale Egiptului antic, deoarece egiptenii considerau navele spațiale ale extratereştrilor drept "bărci ale Soarelui" care navighează pe cer. Extratereştrii (sau zeii) străbăteau în antichitate cerul cu ajutorul discurilor lor spaţioase; ei puteau ajunge chiar şi în colțuri necunoscute ale spațiului cosmic.

Din aceste texte egiptene, aflăm, de exemplu, de existenţa unui excelent "inginer–zeu" Ra, care avea un formidabil vehicul zburător, putând ajunge oriunde îşi dorea. Iată, de exemplu, ce ne spune un scriitor antic: "Ra cel Sfânt, Șoimul orizontului, însoțit de războinicii săi, s-a urcat în barca lui, pentru a ajunge într-un loc în care Horus şi-a stabilit sediul".

Celebrul scriitor Zecharia Sitchin, în lucrarea sa "Războaiele zeilor şi ale oamenilor" ne spune următoarele: "O stelă veche de pe vremea faraonilor, situată în apropierea Marelui Sfinx, avea o inscripție în care se arăta că Ra, având abilităţi de înaltă tehnologie, a construit un "loc protejat," în deșertul sacru, de unde el putea urca și traversa cerul". Acest "loc protejat" putea fi un hambar în care Ra îşi ţinea celebra "barcă solară".

Cele mai vechi desene şi basoreliefuri egiptene prezintă aceste "bărci solare", care probabil că erau nişte vehicule ce au fost folosite doar ca mijloace de transport pentru zei și zeițe. Pasagerii erau protejate de "Ochiul atotvăzător al lui Ra", un simbol puternic de protecție. Interesant e faptul că, în zilele noastre, "ochiul atotvăzător" este un simbol Illuminati. Oare ce vrea să ne spună? Că ei (cei din secta Illuminati) sunt continuatorii extratereştrilor din timpurile egiptene? Nimic n-ar fi imposibil!

Ar fi interesant de știut ce fel de propulsie era folosită într-un astfel de vehicul… Ce fel de tehnologie extraterestră putea face "universal" vehicul de zbor – care era operațional atât pe ape cât şi în spațiu? Singurul vehicul cu aceste capacități ar putea fi un OZN cu decolare verticală.

Cercetătorul american, Foster Gamble, speră să ne deschidă ochii asupra lumii în care trăim. „Mi-am dat seama că nu suntem o greșeală, ci pur și simplu noi greșim. Ni s-a ascuns propria splendoare, ni s-a răpit puterea, ne-am ignorat geniul, devenind inconștienți de adevărata noastră putere și măreție. Dar toate astea sunt pe cale să se schimbe!" spune Foster Gamble.
Potrivit investigațiilor făcute de Foster Gamble, aproape de fiecare dată când un inventator descoperă o nouă tehnologie în domeniul energiei libere, este suprimat de autorități. Drept care, Shelley Berkley, membru al Congresului SUA, a cerut declasificarea brevetelor de invenții în domeniul energiei libere.

Dr. Steven Greer, fondatorul Centrului pentru Studierea Inteligentei Extraterestre:

„Atunci când vorbim de inteligență extraterestră, vorbim de fapt despre civilizații, care au ajuns la nivel conștient la fel ca noi, dar a căror tehnologie și, poate, aptitudini sociale sunt atât de avansate, că au devenit civilizații interstelare sau interplanetare. Și ne confruntăm cu faptul că, cel puțin în galaxia Calea Lactee, sunt minimum 10.000 de planete asemenea Terrei, cu viață inteligentă pe ele. Și cel puțin jumătate dintre ele sunt la fel de avansate sau mai avansate ca a noastră."

Fostul astronaut american, dr. Brian O’Leary:

Astronautul dr. Brian O’Leary
Astronautul dr. Brian O’Leary a declarat într-un interviu, că extratereștrii ne vizitează din cele mai vechi timpuri, că sunt de mai multe rase și arată diferit față de pământeni. Brian O’Leary a spus că extratereștri călătoresc în astronave a căror propulsie modulează local spațiul și timpul, folosesc sisteme magnetice toroidale prin care creează antigravitație și câmp electrogravitațional, pentru a ieși din realitatea spațiotemporală. Potrivit declarației astronautului american, sistemele de propulsie ale navelor extraterestre sunt total diferite de cele utilizate de către NASA. După ce a făcut aceste declarații, Brian O’Leary a murit în condiții suspecte.
Astronautul Brian O'Leary a terminat facultatea de fizica în anul 1961 și a obținut doctoratul în astronomie la Universitatea Berkeley. El a fost membru al Asociației Americane pentru Avansarea Științei și team leader la mai multe proiecte ale NASA. A fost profesor la Universitatea din Princeton.

Astronaut, dr. Edgar Mitchell:

Fostul astronaut dr. Edgar Mitchell, a șaselea om care a păşit pe Lună, a declarat la Radio Kerrang, West Midlands, UK, că OZN-urile şi extratereștrii există, că în ultimii 60 de ani ne-au vizitat planeta iar guvernele ne-au ascuns acest lucru. Dr. Edgar Mitchell: "Da, au existat vizite ale ET (extratereștrilor – n.a.) și au existat nave prăbușite. Au existat materiale și trupuri recuperate.

Dr.Clark C. McClelland, specialist în nave spaţiale:

Dr.Clark C. McClelland
Dr. Clark C. McClelland, specialist în nave spațiale, a declarat că a văzut un extraterestru de aproximativ 2, 20 m înălțime pe monitoare în timp ce se afla de serviciu la Centrul Spaţial Kenedy, la controlul evoluţiei unei navete în spaţiu. Extraterestrul stătea vertical în compartimentul navetei destinat încărcăturii. Era în discuţie cu doi astronauţi americani. A observat de asemenea pe monitoare nava extraterestrului, care se afla pe o orbită stabilă în spatele motorului principal al navetei.
„Am observat acest eveniment timp de un minut şi şapte secunde – a declarat omul de ştiinţă american, Clark C. McClelland – timp suficient pentru a memora tot ce am văzut. Era vorba de un extraterestru şi o navă spaţială. Era o făptură înaltă de aproximativ 8-9 picioare înălţime (aproximativ 2, 20 m), de formă umanoidă, avea două braţe, două picioare, un torace îngust şi un cap de dimensiuni normale pentru statura sa. [...] Îşi mişca foarte mult braţele – ca şi cum ar da indicaţii. Nu am auzit nici o comunicaţie vocală. Casca sa nu era la fel de mare precum ale celor doi astronauţi NASA şi avea un vizor pentru vedere frontală. Avea un mic dispozitiv, probabil pentru comunicaţii, ataşat doar pe partea dreaptă a căştii. Nu am văzut nici un rezervor pentru oxigen. Era înfăşurat cu o centură lată. […] Nu am observat nimic din ceea ce putea fi o armă. […]
Ulterior am fost contactat de un prieten, care mi-a spus că și el a observat un extraterestru de 8-9 picioare înălţime, în interiorul compartimentului pentru echipaj al navetei noastre. Ambele misiuni au fost întâlniri DoD (Pentagon) Strict Secret (TS)".

John Callahan, Senior FAA Official, Accidents Investigations:

"Avem peste 4000 de cazuri în care aceste nave au aterizat pe sol și au lăsat dovezi fizice. Există sute de cazuri, inclusiv mărturia unui investigator de vârf al FAA, John Callahan și ale altor numeroși operatori, ce au urmărit pe radar OZN-uri ce zburau cu zeci de mii de kilometri pe oră, se dematerializau și apăreau în alt punct de cer." (Din declarația făcută de dr. Steven Greer.)

Col. Dwynne Arneson, U.S. Air Force – SAC Control Officer
(Describing event with armed nuclear missiles):

"...cu toți au văzut OZN-ul ce plutea în aer. Era un obiect metalic circular și după cum am înțeles, toate rachetele au fost dezactivate. Și ceva a stricat acele rachete. Adică au fost terminate!" (Declarație făcută în urma tentativei armatei americane, de a doborî un OZN.)

Prof. Robert Jacobs

„Dintr-o dată s-a ridicat cu căteva mii de kilometri pe oră, [...] a tras cu o rază luminoasă în capul rachetei, lovind-o, apoi a zburat pe deasupra, cam așa, ajungând aici și trăgând cu altă rază, a zburat circular trăgând cu o altă rază, a coborât trăgând cu altă rază, apoi a zburat în direcția din care venise. Iar capul rachetei s-a rostogolit prin aer. […] Erau extratereștrii."
Prin urmare, omenirea se află în beligeranță deschisă cu o anumită rasă extraterestră; iar Guvernul din umbră ține ascuns acest lucru, față de masele plătitoare de impozite.

Clifford Stone, U.S. Army – Extraterrestrial Retrieval Team:

Clifford Stone declară fără rezerve: "Am avut contacte cu străini, nu originari din vreo țară străină ci din alt sistem solar. Și am participat la asta."

Richard French, fost locotenent-colonel în cadrul Forțelor Aeriene ale USA (USAF), despre incidentul OZN de la Roswell:

Richard French
"Ceea ce nu ştie multă lume este faptul că la Roswell s-au prăbuşit două obiecte zburătoare, nu doar unul. Primul a fost doborât în apropiere de White Sands, de un avion experimental dotat cu sistem de pulsare electromagnetic şi s-a prăbuşit", a spus fostul locotenent-colonel.
"S-a întâmplat la câţiva kilometri distanţă de primul impact. Bănuim că al doilea OZN venise în ajutorul primului echipaj care se prăbuşise sau ca să recupereze rămăşiţele de la primul impact. Mă refer la extratereştrii care pilotau nava", a spus fostul militar american. Potrivit opiniei sale, autorităţile americane au mușamalizat incidentul de la Roswell, pentru a nu recunoaște faptul că extratereștrii ne vizitează în mod frecvent. Richard French a adăugat că OZN-ul pe care l-a văzut avea simboluri asemănătoare celor din scrierea arabă, despre care crede că ar fi fost cifre.

Chase Brandon, fost agent CIA:

La rândul său, Chase Brandon, fost agent CIA, reoferindu-se la OZN-ul pe care l-a văzut, a spus că era vorba despre "un obiect care nu provenea de pe aceasta planetă", scrie Daily Mail. El a adăugat că "vizita extraterestră" a fost văzută cu ochii săi. Dezvăluirile făcute de Richard French și Chase Brandon sunt susţinute de documente făcute publice recent de FBI, referitoare la incidentul OZN de la Roswell.

Fostul Ministru al Apărării din Canada, Paul Hellyer:

Fostul Ministru al Apărării din Canada a recunoscut oficial că extratereștrii există și conlucrează cu guvernul SUA, la transferul de tehnologie extraterestră. Paul Hellyer a făcut dezvăluiri directe și tranșante, în cadrul unei audiții oficiale. "Există mai multe specii de extratereștri care au vizitat și continuă să viziteze Pământul, fiecare cu interesele sale." Aceasta audiție oficială este unică, fiind una dintre cele mai clare confirmări ale realității existenței extratereștrilor. Paul Hellyer a depus mărturie că există cel puțin doi extratereștri, care lucrează în prezent cu guvernul american în cadrul unui proiect ce vizează transferul către SUA a unor tehnologii extraterestre.

Vrei cumva sa dau copy paste la toate cazurile de pe internet si sa pun aici?
Eu am adus dovezi dar tu nu aduci decat niste convingeri ca fizica nu permite sa depaseasca viteaza luminii si sa ajunga aici.

Constelatia Zeta reticuli este la 40 de ani lumina si de acolo spun toti oamenii care au avut contact cu extraterestrii ca acolo e locul lor de origine.O nava face 40 de ani si un extraterestru traieste 1000 sau mai mult cu ajutorul tehnologiei avansate. Timpul poate sa difere acolo la ei.
Pot avea baze in sistemul solar sau aici pe pamant inca de acum 100.000 de ani tinand cont ca nu e nevoie ca navele lor sa calatoreasca 40 de ani de fiecare data cand vin aici.

Chiar si cu aceasta lege a fizicii adusa in discutie tot ar fi ajuns aici.Chiar daca le-ar fi luat zeci de ani sa ajunga aici tot ar fi ajuns.Cu siguranta ca au depasit viteza luminii de milioane de ori prin dimensiuni superioare ale realitatii..Acum nu cred ca trebuie sa iti dovedesc ca exista si astea.
Este logic ca au gasit o modalitate de a ajunge aici.Nu stiu cum pentru ca nu am de unde cert e ca atunci cand noi ne luptam cu batele pe vremea cand de abia au aparut mamutii ei erau ca noi acum sau chiar mai avansati.

Galaxia noastra are 13 miliarde de ani.In primul miliard au aparut planete cu viata pe ele. Microorganisme.
In al doilea miliard putem vorbi de civilizatii intergalactice evoluate din acele bacterii in decursul a un miliard de ani.

Diferenta dintre noi si primele civilizatii este de 11 miliarde de ani. Nici macar soarele nu exista atunci.

Uite un link care confirma.

https://www.google.ro/......https?/url

Incearca sa studiezi dovezile.Nu toate sunt reale sau logice si cea mai mare parte din poele de pe net sunt fake si videolcipurile sunt fake dar este si adevar aici.Sunt prea multe chestii adevarate trebuie doar sa studiezi.
Te eog ca macar sa iei in calcul aceasta posibilitate.O gramada de oamenii nu si-ar distruge vietile doar pentru a afirma ceva ce nu este real! Sunt prea multe dovezi.
Este adevarat ca se face mult misto pe aceasta tema din cauza filmelor si jocurilor in care se prezinta acest subiect ca pe o fantezie dar forme de viata evoluate exista si mai mult ca sigur ne-au vizitat.

| Qwwww a răspuns:

Nu cred că există extratereștri.Nu este nimic ce poate dovedi asta.