| RainmakerX a întrebat:

Hey TPU!

Imi poate explica si mie cineva cum priveste un ateu lumea inconjuratoare (ideea de divinitate s.a.m.d) Sunt doar curios.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu nu pot raspunde in numele altora, eu personal o vad prin filtru ratiunii mele, iar ideea cu divinitatea mi egal nu ma intereseaza, nu-mi pasa

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Am un prieten ateu, lui i se pare stupida ideea de divinitate, el traieste prin fapte reale, ratiune bla bla bla, lumea a luat nastere printr-o explozie si fapte dovedite stiintific.
Fiecare percepem in mod diferit lumea ce ne inconjuara si trebuie sa respectam asta.

| RainmakerX explică (pentru KamaSutra):

Okay, merci de raspuns smug

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, cred ca nu cred in nimic. Ce lojic suna. :]]
As zice ca se bazează pe stiiinta, dar nu cred, ca asa as fi si eu pe jumătate atee si nu-s. Nu stiu ce gândesc ei.