| anonim_4396 a întrebat:

Iisus va veni pe Pamant tot in haine bizantine, sau in costum, cravata?

Răspuns Câştigător
| ZvT a răspuns:

In hainele lui Adam, doar nu trage o fuga pe la mall inainte sa se arate.

26 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Va veni in blugi negri, tricou cu AC&DC, bocanci, un lantisor pe care scrie: Gutzaaa for ever!''... calaring o capra si tinand in mana stanga o sabie laser si in mana dreapta un joint de marijoana.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanux a răspuns:

Va veni pe Harley Davidson in felul asta:

http://spd.fotolog.com/photo/29/36/82/solo_guitars/1209155822_f.jpg

| Birjaru a răspuns:

Da ce ultima data cand a umblat pe pamant a umblat in haine bizantine?

| Deny1333 a răspuns:

Va veni îmbrăcat ori ca un rocker şi dând din cap, ori ca un rapper, cerându-ţi un joint.
Ce preferi?

| gaby37 a răspuns (pentru Deny1333):

Stii si tu ce ala joint la 5 ani

| Deny1333 a răspuns (pentru gaby37):

Oricine ştie.winking
Mă bucur că arăt aşa tânără din perspectiva ta. ^^

| BeetleJuice a răspuns (pentru Deny1333):

As prefera faza cu rapper-ul

| nesuferit a răspuns:

Am venit deja laughing Inbracat intr-o frunza

| BeetleJuice a răspuns:

Cred ca va veni (daca va veni) dezbracat cu sepresupune ca a murit laughing

| laurentiu a răspuns:

4. Sau acei optsprezece insi, peste care a cazut turnul din Siloam si i-a omorat, credeti ca au fost mai pacatosi decat toti ceilalti oameni care locuiau in Ierusalim?
5. Eu va spun: nu; ci, daca nu va pocaiti, toti veti pieri la fel."
Nu oricine-Mi zice: „Doamne, Doamne!" va intra în Împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu care este în ceruri.
22 Mulţi Îmi vor zice în ziua aceea: „Doamne, Doamne! N-am prorocit noi în Numele Tău? N-am scos noi draci în Numele Tău? Şi n-am făcut noi multe minuni în Numele Tău?"
23 Atunci le voi spune curat: „Niciodată nu v-am cunoscut; depărtaţi-vă de la Mine, voi toţi care lucraţi fărădelege."
Doamne nu ne-am nascut in credinta ortodoxa? nu nea botezat preotul in numele tau?!
23. Cineva I-a zis: "Doamne, oare putini sunt cei ce sunt pe calea mantuirii?"

El le-a raspuns:
24. "Nevoiti-va sa intrati pe usa cea stramta. Caci va spun ca multi vor cauta sa intre, si nu vor putea.

25. Odata ce Stapanul casei Se va scula si va incuia usa, si voi veti fi afara si veti incepe sa bateti la usa si sa ziceti: "Doamne, Doamne, deschide-ne!", drept raspuns, El va va zice: "Nu stiu de unde sunteti."

26. Atunci veti incepe sa ziceti: "Noi am mancat si am baut in fata Ta, si in ulitele noastre ai invatat pe norod."

27. Si El va raspunde: "Va spun ca nu stiu de unde sunteti; departati-va de la Mine, voi toti lucratorii faradelegii."

28. Va fi plansul si scrasnirea dintilor, cand veti vedea pe Avraam, pe Isaac si pe Iacov si pe toti prorocii in Imparatia lui Dumnezeu, iar pe voi scosi afara.

| Merry24 a răspuns:

Indiferent cu c va veni il asteptam la chef cu bere si voie buna si dupa ne luam la revedere de la lume si merge tai tai in iad in sir indian cu rezervare in locul 1.

| gaby37 a răspuns:

Pe norii cerului, retardatule

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru gaby37):

Gaby, incepi sa semeni cu Danutza27 si sunshine.happy

| marinela_8529 a răspuns:

Va veni in costum, mai exact in costumul lui Adam!

| DeepInDarkness a răspuns:

Da nu vrei sa vina cu Tableta Apple si cu IPhon-ul la ureche?

| oanabuysomeweed a răspuns:

big grin In costum desigur. tocmai a venit la balul bobocilor laughing

| DiiPuff a răspuns:

Ce intrebare stupida si ce copii stupizi! Asteptati si o sa vedeti!

| popmarcel22 a răspuns:

Eu cred ca oameni is asa de indiferenti ca nici nu o sa il bage de seama...a veni din cer si toata lumea.du-te ma asta nu poate fi Issus si de alea ca nu arata asa.si ca in Icoane arata ca un fotomodel...in biblie scrie clar nu va inchinati la chip cioplit pentru. ca nimeni nu stie cum arata Issus. si cand va veni. ce va fi., poate nu o sa semene cu ala din Icoana.

| Disy a răspuns:

Mah,voi v-ati tacanit, aleluia!laughing

| yahel20 a răspuns:

Intrebare stupida precum si raspunsuri stupide de atei stupizi

| BabYtzuKU a răspuns:

Va veni Nu conteaza cum dar va veni.
Tu crezi ca Iisus va veni ci Rolexu` pe mana sau imbracat in Puma?

| emiemiemi95 a răspuns:

Sa vedem daca va veni. Daca va veni atunci vom vedea exact ce "imbracaminte" aretongue

| ValeriaE00 a răspuns:

Din cauza stralucirii lui nu cred ca vom putea sa-i vedem hainele, dar cred ca va fi cu hainele timpului in care a fost aici pe pamint, adica de la nasterea Sa pina la crucuficare...