| CristiB93 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum e la spovedit, eu nu am mai fost niciodata si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac cum sa ma comport si cum decurge toata treaba asta?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi îi spui lu` nea popa la care te duci tu tot ce ai făcut. Daca ai făcut sex oral îi spui asta, daca ai ucis un gandac... îi spui si asta. In principiu nu e greu, doar ca nu trebuie sa te gandesti ca popa o sa rada dupa cu prietenii la o bere de ce ai făcut tu si o sa-si bata joc de tine. Dar nu-i nimic, Dumnezeu sa stie.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Te duci la preot te pui in genunchi ii sugi p*** ii dai bani si gata poti pacatuii din nou ca dumnezeu e milostiv.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Pai nu manci nimic ziua acea, intri in biserica apoi il vezi pe popa te duci la el te intreaba ce pacate ai facut si gata simplu asta daca e zi de spovedanie, daca nu-i trebuie sa vb cu el sa te spovedesti trebia sa mergi ieri ca era

| temugin a răspuns:

La spovedit e foarte usor: te duci cu ceva emotii, te intreaba preotul ce pacate sau regrete ai, ii spui ce si cum, apoi ii zici ca iti pare rau(ar fi bine sa iti si para rau)! it's simple, enjoy it!winking

| dan_6968 a răspuns:

Conteaz atitudinea inimii. Trebuie sa iti para rau si sa te lupti ca sa nu mai faci si sa traiesti in voia lui Dumnezeu silandu-te sa te disciplinezi citind scripturile si rugandu-te ca dumnezeu sa te ajute. Degeaba mergi la spovedit daca nu iti pare rau de pacate si apoi iarasi faci acceleasi pacate deliberat. Trebuie sa te lupti sa te departezi de ispitele care te duc la pacat si dumnezeu va vedea atitudinea inimii tale si iti va da har si binecuvantarea va curge peste tine si cei din jurul tau