| Marck94 a întrebat:

Ma intreb de cateva ori, ce e dupa moarte? Care e misterul? Ce credeti? Mi-e dor de bunicii mei care nu mai sunt.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate ca i mai vezi o data,o ipoteza prinde aripi cum ca cand murim ne revedem toata viata, poate i mai vezi inca o data,dar ce e dincolo nu stiu, vom afla, ipotetic vorbind nu prea cred ca e ceva after dead dar dorinta umana invinge ratiunea, sunt uni care au facut miliarde de dolari din povesti cu after dead, omului nu-i place adevarul el uraste adevarul, ar ucide daca i-ai spune adevarul si dorinta asta uni te-ar ucide daca ai spune ca nu exista, eu unu spun ca e putin probabil

| Holiday a răspuns:

Nu e nimic dupa. Doar unora le place sa creada asta, iar altii profita.

| xerxes1 a răspuns:

Om muri si-om vedea.
Crestinismul este interesat mai mult cum sa stoarca de bani credinciosii decat sa le ofere raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste biblia si cauta-l pe Dumnezeu din toata inima, atunci o sa intelegi ce te asteapta dupa moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E firesc sa-ti fie dor. Si lui Dumnezeu Ii este dor de unii oameni care au murit si pe care doreste sa-i revada vii. Insa daca bunicii au fost criminali, lui Dumnezeu care este dragoste, I-ar mai fi dor de ei sa-i revada? Apocalipsa 21:8. Un soldat iubitor ar putea sa alerge spre dusmani cu pusca in mana si sa nu omoare pe nimeni cu pusca si ar putea sa se ascunda. Iar daca este omorat de dusmani, pentru ca nu a omorat pe nimeni si pe nici un dusman are speranta sa fie readus la viata de catre Dumnezeul iubitor. Intr-un tanc e mai greu sa te ascunzi. Intr-un tanc te poti ascunde dupa ce a fost explodat. Intr-un avion de razboi te-ai putea eschiva si sa tragi in gol. Exista moarte simpla sau adamica din care exista speranta de revenire la viata si exista moarte dubla sau moartea a doua din care nu exista speranta de revenire la viata. Dumnezeu are o baza de date numita cartea vietii si in care sunt memorati toti oamenii pe care ii va readuce la viata in viitor. Apocalipsa 20. Doar Dumnezeu poate decide si este indreptatit sa decida pe cine va readuce la viata si pe cine nu. Cat despre cei rai care au murit, Dumnezeu are grija de pamantul in care s-au descompus acestia pentru totdeauna. Tot ce exista este al lui Dumnezeu si la Dumnezeu. Dumnezeu este totul in tot. Dumnezeu are grija sau are in grija toata materia din tot Universul material. Dumnezeu in dragostea Lui cea mare si perfecta a prevazut o alinare si o liniste si pentru criminali si pentru toti mortii: ei nu simt nimic nici un chin si nici o durere in iad sau in mormant sau in pamant pentru ca sistemul lor nervos este dezactivat in momentul mortii si se descompune si nu mai produce nici o senzatie de durere. happy

| Alexandru1087 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii nimic.
Dar iti place sa mananci ca cat.

| Ben00 a răspuns:

Sigur exista o parte nevazuta a lumii, simturile noastre nu pot percepe totul. Daca exista si viata dupa moarte a unei anume fiinte, este ceva mai mult; si cred ca exista si viata dupa moarte.

| MarioDraghi a răspuns:

Locul încă nu l-am văzut ca să pot să îți răspund, dar un lucru este sigur, dorintele tale vor exista în continuare, simțurile și ele desigur, plăcerea și ea.