| CLaludiu1234 a întrebat:

Mai trebuie sa aștepte crestinii ziua Domnului având în vedere versetul de mai jos? Vai de cei ce doresc ziua Domnului! Ce aşteptaţi voi de la ziua Domnului? Ea va fi întuneric, şi nu lumină. 19 Veţi fi ca un om care fuge dinaintea unui leu, pe care-l întâlneşte un urs şi care, când ajunge acasă, îşi reazemă mâna pe zid şi-l muşcă un şarpe! 20 Nu va fi oare ziua Domnului întuneric, în loc de lumină? Nu va fi ea întunecoasă şi fără strălucire?

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da. Ziua Domnului aduce judecata Lui pentru cei rebeli împotriva Creatorului dar aduce începutul locuirii eterne a celor credincioși împreună cu El

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu trebuie, căci tu întrebi dacă mai trebuie. Versetul vrea să sperie. Dacă vrei să crezi tot ce scrie acolo ca veridic, numai pentru că e scris acolo. E scris acolo, acolo este cuvântul lui Dumnezeu, nu gândesc, nu am voie să critic, nu am voie gândesc cu mintea mea, nu am voie să nu cred, dacă scrie acolo, așa va fi. Creierul face tot timpul prognoze. Tipul care a conceput versetul era pesimist rău de tot și impunea pesimismul lui la toți. Asta așteaptă el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știam de acest verset. De unde l-ai preluat?

| Drake21 a răspuns:

M ai este pana in ziua aia, prima data ii va trimite pe Sf Ilie si Enoh pe care nimeni nu ii va crede si vor fi omorati

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Si ce i credinciosi care fug vor fi ucisi caci cine se inchina la alt Dumnezeu cand eu sunt pe Pamant asta e al doilea Iisus care vine da nu i Iisus

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Dupa 3 ani jumate vine ziua lui Dumnezeu cand va fi nimicit al doilea Iisus fals

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Bine prima data va fi un razboi mare intre popoare si el va aparea cu pacea ca altfel nu vad cum

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Armata Domnului 140k alesi care vor nimici Armata lu astalalt, Va trimite Si animalele din padure si fulgere bolovani din cer, acolo spune veti inota in sange asa de mult sange va fi

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Cine nu va avea semnul si nu se va inchina nu va putea cumpara nimic de mancare si va face armata mare, astialalti credinciosi care fug zice ca vor gasi mancare prin padure si sa fie in grupuri de cate 5, 3ani jumate pana ii antreneaza pe cei alesi dupa vine potopul spre astalalt cu semnul

| Pocait01 a răspuns:

Păi și nu așa a fost? Nu îl așteptau pe Mesia și când Acesta a venit L-au omorât pentru că nici ei nu știau ce așteptau?
Apoi dacă te referi la timpul după Noul Legământ, la fel. Este cunoscut faptul că după ce Domnul Isus va reveni să-și ridice Biserica(învierea) urmează perioada Antihristului în care evreii vor suferi mai mult ca la holocaust(Zah. 13:8, 9).

Răspuns utilizator avertizat