| anonim_4396 a întrebat:

Nu sunt cam ignoranti ateii? Sustin cu desavarsire ca nu exista dovezi ce atesta existenta lui Dumnezeu cand de fapt CHIAR EXISTA. Uite-aici dovada!
http://image.stirileprotv.ro/media/images/620xX/Jun2011/ 60494376.jpg
Ce vreti mai mult de-atat? Icoana care plange? Exista si de-aia!
http://www.dezvaluiri.ro/......ata-dovada

25 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Vezi ca ala de pe piine e Allah, da? happy
Sint o gramada de icoane care pling, eu o astept pe aia care va plinge bere. Bruna, musai.

| mODIN a răspuns:

Intrebarea asta e o parodie, sau e serioasa?

| RAY a răspuns:

Sa inteleg ca o duc rau in rai astia de plang? da mari dovezii in care zeu sa cred ca multe religii au vrajeli de astea

| T0T a răspuns:

Bravo, postare de rahat.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Sigur ca jignesti din moment ce nu poti contrazice.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce să contrazic mă? Ceva făcut la mișto? Ești deștept.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Intrebarea mea e pusa la misto, ai dreptate. Dar ce am vrut sa evidentiez prin asta? Ca nu exista dovezi care sa ateste existenta lui Dumnezeu. La asta ma refeream cand am spus ca nu poti contrazice.

| Holiday a răspuns:

Pe cand si una care face pipi?

| sublime89 a răspuns:

Da, si mai sunt si aparitiile sfintei fecioare. Ciudat ca se intampla doar in tarile catolice, acolo unde ea e ridicata practic la rang de zeita, si in acelasi timp stie evita foarte bine aparatele foto sau video, de parca acum 2000 de ani era inconjurata de tehnologie avansata, deci e obisnuita cu asa ceva.

| LePotato a răspuns:

Cat de orb am fost...chiar exista se paresad

| MskDesign a răspuns:

Sunt trucuri pregatite din timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul ca respiri si ca postezi tampenii este o dovada mai plauzibila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desi vrei sa pari spiritual, esti in realitate un troglodit.Ce ai vrut sa dovedesti prin postarea respectiva? Da-mi o explicatie, sau un motiv inteligent si voi recunoaste ca eu sunt trogloditul.Pana atunci nu meriti sa fii nici macar moartea inteligentei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce i-am spus si lui GreyN. Credeti in ceva despre care nu exista nicio dovada. Ironia a fost evidenta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In momenul cand faci o afirmatie, o elementara dovada de jdecata iti cere sa fii, cel putin la nivelul tau de intelegere, sigur ca nu gresesti.Cum ai dedus tu ca eu "cred in ceva despre care nu exista nici o dovada"? Daca aveai cel putin si curiozitatea de a te uita pe isoricul postarilor si raspunsurilor mele, vedeai ca lucrurile nu stau asa. Tu, la fel ca multi care se cred atei, nici nu intelegeti ce este aceea credinta.Invata macar acum:CREDINTA nu are nevoie nici de logica nici de dovezi materiale.Din acest motiv se si numeste CREDINTA si nu CERTITUDINE.Iti bati joc de ceva despre care habar nu ai.Esti intr-adevar un troglodit.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"CREDINTA nu are nevoie nici de logica nici de dovezi materiale."

Intr-adevar, nu de asta e nevoie, ci doar de putina labilitate psihica.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Intrucat consider ca ai raspuns ca sa nu taci, nu-ti dau replica pe care o meriti. Daca insisti insa, nu exclud sa o fac.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu considera ce vrei, un lucru e cert, ca sa crezi povestile alea, in conditiile in care nu mai suntem niste analfabeti dobitoci ca acum cateva sute/mii de ani, aia macar aveau o scuza, trebuie neaparat sa ai ceva dereglat in creier.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Ca sa-ti demonstrez ca o caracteristica a celor care fac afirmatii certe, mai ales in domenii in care cultura lor este precara si intrucat ai facut referire la creier o sa te iau altfel:
Cred ca ai auzit ca sunt persoane cu personalitati multiple(daca nu esti sigur ce inseamna acest lucru, uita-te macar pe net).In acesta situatie sunt necesare si constiinte multiple. Cum se impaca asta cu un singur creier? Poate in acest fel vei vedea si legatura dintre credinta si realitatea de care te lovesti zilnic.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce spui tu e doar o boala a creierului, si nu mai stau sa-ti explic tie acum care sunt cauzele, simptomele si tratamentul, vorba ta, cauta ca ai timp si mintea odihnita.
Ce naiba legatura e intre asta si credinta? Aaa, poate in sfarsit recunosti ca trebuie sa ai ceva tulburari ca sa ajungi credincios...ok...

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Daca asta ai inteles tu din ce inseamna "personalitate multipla", o lasam moarta.Fii fercit!

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti medicii inteleg asta, credinciosii altceva. Simplu.

| Pinocchio a răspuns:

Nu te supara, dar astea inca nu sunt dovezi incontestabile.

| veryhonest a răspuns:

M-ai facut sa cred din nou in Dumnezeu. Iti multumesc!

| muffinXXL a răspuns:

Nu sunt ignoranți. Le e doar frica de sacrificiile pe care ar trebui sa le facă daca ar afla ca Dumnezeu e adevărat si ca e cineva care in privește totimpul.