| timoteidoi a întrebat:

Oare din ce cauza crestinii doar spun ca il urmeaza pe Isus dar nu o fac?
De ex. Isus le cere:
"Dacă voieşte cineva să vină după Mine, să se lepede de sine, să-şi ia crucea, şi să Mă urmeze." Ev.Matei 16:24

si apoi mai intreaba:

3. Nu ştiţi că toţi câţi am fost botezaţi în Isus Hristos, am fost botezaţi în moartea Lui?

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

"Dacă voieşte cineva să vină după Mine, să se lepede de sine, să-şi ia crucea, şi să Mă urmeze." Ev.Matei 16:24
Ii crezi fraieri, daca era o invitatie la vreo pomana il urmau toti.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns (pentru timoteidoi):

Pentru ca sunt incapabili sa aiba propiul rationalment al existentei, ei trebuie sa aiba de ce se agata, altfel se dezechilibreaza si cade in hău, de aceea trebuiesc ocârmuiţi la fel ca oile. Putin imi pasa de invataturile lui Isus cu toti sfinti, calea, adevarul si viata lor, am propia viata si vreau sa o traiesc fara doctrina lor si nu ma intereseaza nicio viata vesnica. Toti sunt niste fatarnici, face troc cu credinta in schimbul ajutorului divin si viata vesnica. O sa le aiba, din fata sa nu ste la coada.

| sensualus a răspuns:

Iisus

Răspuns utilizator avertizat
| sensualus a răspuns (pentru timoteidoi):

Aha, dar fiind crestini romîni, nu ne identificam cu varianta aramaica

Răspuns utilizator avertizat
| Kaleo a răspuns:

Eu sustin ca intrebarile puse la misto nu merita un raspuns. Tu esti un troll, asa ca nu meriti un raspuns. In plus, oricine ti-a raspuns cu argumente si-a luat ignore.

Eu zic ca poti vorbi si singur, ca doar asta ai vrut, nu-i asa?

Răspuns utilizator avertizat