| soimos a întrebat:

Oare prin ce minune, un text cronica istorica scris si asumat de rabinii din Marea Sinagoga devine "Cuvantul lui Dumnezeu" intr-o alta religie, doar dupa ce a fost FURAT si i-a fost schimbata denumirea si interpretarea?
Oare Furtul Intelectual este acela care a "sfintit" acest text, si i-a dat o apartenenta "divina"?
Sau poate o fi fost lucrarea "Sfantei Prostii" care a facut ca acest text sa devina prin FURT nimic altceva decat "Cuvantul lui Dumnzeu"?
Nu vi se pare ca o asemenea "smecherie" este de-a dreptul o jignire pentru intelectul unui om normal si rational?

3 răspunsuri:
| pinky2505 a răspuns:

Sunt de acord cu tine.acel text este o mare manipulare. nici nu stim daca este real sau complet(complet sigur nu este)

| anonim4565 a răspuns (pentru pinky2505):

Mai taceti
real este amu nu stiu daca pe parcursul istoriei nu s-au mai pierdut din pagini dar nu e furat e cuv sfant a lui dz

| pinky2505 a răspuns (pentru anonim4565):

Crede si nu cerceta!