| anonim_4396 a întrebat:

Ortodocsii nu sunt crestini, doar sectanctii?

9 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Pai daca esti botezat esti crestin ortox

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Cica nu esti https://www.tpu.ro/......aca-i-asa/

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Sunt multe discutii, e adevarat ca sunt foarte putin practicanti, dar sunt cateva reguli de baza. Si unii sfintii inainte sa fie sfinti, conform istoriei erau niste oameni duri

| Meme10Memu a răspuns (pentru Emma30555):

Si Hitler a fost crestin.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Creștini sunt in toate denominatiunile.Doar Dumnezeu ii cunoaște cu adevărat, pentru ca cunoaște si cele mai ascunse gânduri.In timp ce omul își poate face o impresie despre ceilalți din ceea ce vede sau aude. Gândurile sau faptele ascunse omul nu are de unde le ști.Așa ca nu toi cei ce zicbig grinoamne, Doamne vor intra in Împărăția lui Dumnezeu, ci cei ce fac voia Tatălui ceresc.

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

în 17 Noiembrie | Celcestietot a răspuns:
Procentajul este mai mic, iar o hartie nu iti face credinta. Cei care il au pe Hristos in suflet se numesc a fi crestini, deci nu cei cu numele, ci cei adevarati.

doar voi sectancti?

| CinevaAnonimă a răspuns:

Creștini sunt toți cei care aparțin unei confesiuni religioase care crede în Iisus Hristos.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Deci fara religie nu poti fii crestin?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru RAY):

Cred că neoficial.