| Moisie a întrebat:

Pentru credinciosi
Tinand cont de faptul ca din Biblie NU rezulta ca Dumnezeu ofera cuiva viata vesnica in Rai, si ca aceasta promisiune v-o face doar o religie inventata de politicieni, nu vi se pare ca este culmea prostiei sa credeti in viata vesnica doar pentru ca asa va invata o pseudo religie inventata de politicieni si NU o religie care este venita de la Dumnezeu?
Credeti cumva in naivitatea voastra ca "dumnezeul" nascocit de politicienii are puterea sa va ofere ceea ce Dumnezeul Bibliei nu promite niciodata nimanui, adica "viata vesnica"?

Răspuns Câştigător
| LauraSad a răspuns:

Eu, sincer, nu cred nici in "Dumnezeu" nici in "Viata vesnica". Toate sunt scorneli inventate de biserica pentru bani si putere. Un bun exemplu este constructia catedralei mantuirii neamului sau cum se numeste. Cine intreg la minte face acolo un hotel + nu stiu cate magazine. Biserica, pentru cei care crec, ar trebui sa fie un loc linistit, putin izolat, unde toti oamenii se roaga la ce cred.

| Moisie explică (pentru LauraSad):

Bingo! Esti candidata pentru funda! Sa vedem ce raspunsuri mai primesc.

13 răspunsuri:
| RexCuParuCret a răspuns:

Ioan cap 3 15-18 ''15.Ca tot cel ce crede în El să nu piară, ci să aibă viaţă veşnică.
16. Căci Dumnezeu aşa a iubit lumea, încât pe Fiul Său Cel Unul-Născut L-a dat ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţă veşnică.
17. Căci n-a trimis Dumnezeu pe Fiul Său în lume ca să judece lumea, ci ca să se mântuiască, prin El, lumea.
18. Cel ce crede în El nu este judecat, iar cel ce nu crede a şi fost judecat, fiindcă nu a crezut în numele Celui Unuia-Născut, Fiul lui Dumnezeu.''
Ioan nu e Dumnezeu dar "Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu şi de folos ca să înveţe, să mustre, să îndrepte, să dea înţelepciune în neprihănire" (2 Timotei 3:16)

| Moisie explică (pentru RexCuParuCret):

Ce dragut ai fi daca ai constientiza faptul ca Ioan si turma lui de ciocoflenderi NU este = cu Dumnezeul Bibliei! Asa ca versetele pe care le dai sunt aiurea!
In plus de asta Noul Testament este scris de niste oameni care au primit de la Isus(viitorul Lucifer dupa inviere)Putere si Stapanire peste DRACI, asa cum recunoaste Luca in cap 9:11
Tu ne crezi pe noi prosti sau esti tu atat de "destept" incat te minti singur si culmea prostiei este ca tot tu esti acela care le si crezi!

Versetele date de tine din Biblie NU sunt spuse de Dumnezeu si nici nu sunt adresate crestinilor ci celor care aveau aceeasi religie cu Noise, adica credinciosilor de religie mozaice!
Iar Dumnezeu cand a "insuflat" scriptura, a insuflat-o RABINILOR de religie mozaica si nu crestinilor care au FURAT scriptura religiei mozaice si o rastalmacesc in mod marsavit, asa cum faci si tu!
Faptul ca crestinii au FURAT aceste scripturi si si le-au insusit in mod miselesc, nu insemna ca ele si-au schimbat destinatia si destinatarii careia i-au fost adersate aceste texte, asa ca numai da tu trimiteri mincinoase catre ele, ca nu ne dovedesti noua altceva decat ca "dumnezeul" tau este Tatal Minciunii si ca tu esti o unealta a Diavolului, pardon, am vrut sa zic a "dumnezeului" veacului acesta!

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Moisie):

Omule in cartea Apocalipsa este scris ca el va veni pe pamant si ca un fulger toti oamenii Il vor vedea si vor ingenunchea inaintea LuI.
De ce nu intelegi ca Hristos e una cu Tatal si este Dumnezeu Adevarat.
Spune clar ORICINE crede in El are viata vesnica.
Stiu ca tu ti-ai fixat o idee in cap si sper sa iti scoti ideea aia alfel orice ti-as spune nu vei crede.
Si nici daca ar invia mortii nu vei crede pana nu-ti scot ideea aia din cap.

| Moisie explică (pentru RexCuParuCret):

Omule, cartea numita Apocalipsa NU a fost inspirata de Dumnezeu ci a fost bagata in Biblie la ordinul criminalului Diabolic care era Constantin cel Mare.
In plus de asta toata cartea este impotriva bisericii crestine.
Christos este UNA cu Tatal sau, pentru simplul fapt ca tot el este si propriul sau tata. la fel cum este si propriul sau Fiu, ca doar asta reiese din povestea diabolica cu Treimea in care vedem modul diabolic in care s-a nascut cel slavit ca Lucifer

| Moisie explică (pentru RexCuParuCret):

Cine spune ca cine crede in el are viata vesnica?
O spune cumva falsul Christos numit si slavit sub numele de Lucifer?
Pai tu nu stii ca asta e Tatal Minciunii?
Ai ajuns sa -l crezi pe Tatal Minciunii? Pai ce ai patit?
Fapt ca Isus Christos este Tatal Minciunii si NU vrea ca voi sa va mantuiti il vezi in acest verset din Evanghelia dupa Marcu, in cap 4, unde vedem ucenicii ii cer lui Isus sa le explice de ce vorbeste mereu in pilde!
Si iata ce le raspunde Isus:
Voua vă e dat să cunoaşteţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, dar pentru cei de afară totul se face în pilde,
Ca uitându-se, să privească şi să nu vadă, şi, auzind, să nu înţeleagă, ca nu cumva să se întoarcă şi SA FIE IERTATI

| Moisie explică (pentru RexCuParuCret):

Cum sa invie mortii?
Crezi tu ca mortii invie la comanda Tatalui Minciunii?
Pai tu nici atat nu stii ca Lucifer este dusmanul lui Dumnezeu?

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Moisie):

Arata-mi un singur lucru rau pe care l-a facut Iisus.

| Moisie explică (pentru RexCuParuCret):

Daca te referi la dulgherul Isus din Nazareth pot spune ca era prea lenes sa-si exercite meseria, si prefera sa vagabondeze cu golani asemenea lui si traiau din EXCROCHERIE, adica incasa bani sub pretextul ca exorciza bolnavi constient fiind ca NU scoate Diavolii ci naga de 7x mai multi diavoli in cel posedat, si asta se cheama excrocherie si o poti gasi in Biblie la Matei 12.43. Dar cea mai grav lucru rau pe care l-a facut Isus il gasesti In Evanghelia dupa Marcu, in cap 4, unde ucenicii ii cer lui Isus sa le explice de ce vorbeste mereu in pilde!
Si iata ce le raspunde Isus:
Voua vă e dat să cunoaşteţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, dar pentru cei de afară totul se face în pilde,
Ca uitându-se, să privească şi să nu vadă, şi, auzind, să nu înţeleagă, ca nu cumva să se întoarcă şi SA FIE IERTATI

Si asta il face sa fie NU un mantuitor ci un excroc diabolic care distruge oameni, ceea ce este considerat natural tinand cont de originea sa diabolica!

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Moisie):

El este Cel ce a murit pentru pacatele omenirii si ne-a salvat de iad.
El este singura Cale spre cer.
El nu este un excroc este Adevarul.
Si in legatura cu pildele matei cap 11 ''Te laud, Tata, Doamne al cerului si al pamantului, pentru ca ai ascuns aceste lucruri de cei intelepti si priceputi si şi le-ai descoperit pruncilor.''
Da duhului necurat ii place sa stea in oameni chiar si in porci nu vad cum e excrocherie acest lucru.
Dar uita-te la predica de pe munte uita-te ce frumos ii invata pe oameni.
Societatea care-l neaga pe Hristos este cea mai depravata societate cu numarul cel mai mare de accidente/avorturi/omoruri/saracie/cazuri de suicid etc.

| Moisie explică (pentru RexCuParuCret):

Tu esti beat? Pai cum sa moara un rabin evreu pentru pacatelecrestinilor si de ce sa nu se sacrifice pentru pacate evreilor de aceeasi religie cu el?
Pai si daca Isus ar fi singura cale pentru cer, atunci el este calea pentru evreii de aceeasi religie cu el, si nu pentru crestinii de care habar nu are si nici nu leá transmis niciodata nimic!
Pai sigur ca Isus in religia sa este adevarul, problema este ca acel adevar este adevarul religiei mozaice si nu minciuna crestina care il are ca "dumnezeu" pe FALSUL Christos numitsi Lucifer si cunoscut ca Tatal Minciunii. si uite dovada ca el va minte si isi bate joc de voi o gasim in Evanghelia dupa Marcu, in cap 4, unde vedem ca ucenicii ii cer lui Isus sa le explice de ce vorbeste mereu in pilde!
Si iata ce le raspunde Isus:
Voua vă e dat să cunoaşteţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, dar pentru cei de afară totul se face în pilde,
Ca uitându-se, să privească şi să nu vadă, şi, auzind, să nu înţeleagă, ca nu cumva să se întoarcă şi SA FIE IERTATI.

Asa ca societatea care urmeaza un FALS Christos este cea mai bicisnica si criminala din istoria umanitatii si asta nu o zic eu ci o dovedeste ADEVARUL ISTORIC!

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Moisie):

Vom vedea la sfarsitul lumii cine avea dreptate si cine nu sper doar sa te mai gandesti si ma rog pentru tine.

| Moisie explică (pentru RexCuParuCret):

Tu mai bine te-ai ruga pentru tine insuti pentru ca religia ta incalca Legea lui Dumnezeu, si pentru ca cine, asa ca tine, respinge ADEVARUL dovedit si accepta o minciuna care nu se poate dovedi si care este bazata numai pe credinta a proasta nu are cum sa fie mantuit de Dumnezeu ci doar de Dracu. Cum sa ajungi tu bine cand "dumnezeul" tau este FALSUL Christos numit si slavit sub numele de Lucifer asa cum vezi si in acest filmuletz filmat la Vatican care iti arata clar ADEVARUL pe care tu nu il poti primi ca esti o victima a Tatalui Minciunii, adica ala care a FURAT scriptura religiei mozaice si a spurcat-o cu minciuni pina a devenit pentru tine Cuvantul Domnului... SATAN.
Iata dovada ca "dumnezeul" tau e Lucifer:
http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw