| Dorugar a întrebat:

Plecand de la realitatea precum ca biserica crestina are impresia ca scripturile religiei mozaice prevestesc venirea lui Isus Dumnezeul crestinilor, oare din ce cauza biserica satanista nu ar crede si ea, dupa acelasi model, faptul ca Biblia crestina ar face profetii pentru religia satanica si ca ar anunta venirea lui Satan ca si Dumnezeu?
Credeti cumva ca scoaterea din contextul original al unui text religios, si interpretarea lui mincinoasa in contextul altei religii. este cumva un monopolul crestinismului, nefiind permisa acest gen de marsavie si altor religii?

11 răspunsuri:
| Dorugar explică:

Eu slujesc Adevarul si numai adevarul!
Cine slujeste Minciuna, nu il poate sluji pe Dumnezeu chiar daca are impresia asta, pentru ca Dumnezeu este Adevar, iar Diavolul este minciuna!

| Dorugar explică:

Cum sa fie Diavolul daca eu servesc si sustin adevaruri ce se pot demonstra ca fiind adevarate?
Tu doar ai impresia ca tu il slujesti pe Dumnezeu, dar tu slijesti MINCIUNA si "dumnezeul" tau nu face parte din Realitate=Adevar, ci este viu doar in inchipuirea ta, si sa prezinti o inchipuire ca fiind un adevar...este cea mai gogonata minciuna!
Deci cine il serveste pe Satana? Eu care spun adevaruri si le demonstrez, sau tu care vorbesti doar bazat pe inchipuirile tale ireale?
Ia mai uita-te in oglinda, ca poate-l vezi pe Satana in spatele tau!

| Dorugar explică:

Poti sa o spui ca doar nu te doare gura, si in plus de asta ne-ai aratat prin credinta ta ca il ai ca Dumnezeu pe tatal minciunii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intrebare Dorugar: daca stii ca dumnezeu nu exista atunci de ce lupti contra lui? Nu e ca si cum ai lupta cu morile de vant? Nu mai fa atata propaganda ateista.

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Eu nu lupt impotriva niciunui Dumnezeu, ci doar impotriva minciunii!
Este cumva interzis sa arati prostiile pe care se bazeaza excrocheria crestina?
Am zis excrocherie pentru ca religia crestina nu vine de la niciun Dumnezeu ci a fost inventata la o sedinta (Conciliul apostolilor) de catre un ucigas (Pavel) si sarlatanii sai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

Invatatura care a plecat tocmai de la Hristos.

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Invatatura care a plecat de la Isus s-a pierdut atunci cand s-a scos din Biblie Evanghelia lui Petru, Pentru ca Petru era singurul care a primit dreptul de la Isus sa "lege si sa dezlege in ceruri si pe pamant" in numele sau!
Isus nu a dat niciodata lui Pavel acest drept, deci Pavel a fost cel care a schimbat invataturile lui Isus transmise lui Petru cu minciunile si sarlataniile care-i serveau propriile interese de bestie criminala:
Iata versetul din Biblie care te-ar putea lamuri inn privinta minciunii sarlatanului Pavel:
Galateni 2, 7 Ci dimpotriva, văzând că mie mi-a fost încredinţată Evanghelia pentru cei netaiati imprejur, după cum lui Petru, Evanghelia pentru cei taiati imprejur

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

Adica asta tradus pe limba romana ar fi asa: lui Pavel i-s-a dat sa zic predice non-evreilor pe cand lui Petru i-s-a spus sa predice evreilor. Iar mai apoi s exista doar 4 evengheli si anume: Matei, Marcu, Luca si Ioan (canonice) in orice caz evanghelia lui Pavel nu exista.Insa daca exista o evanghelie apocrifa dupa Pentru as vrea sa vad ce scrie.

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

N-ai inteles absolut nimic din ceea ce este esential, ci ai inteles doar Neesentialul!
Isus fiind un "taiat imprejur" evident ca a transmis invataturile sale "taiatului imprejur" care era Petru!
Faptul ca Pavel predica niste invataturi ale nu stiu cui, dar care se adreseaza celor netaiati imprejur, este dovada cea mai clara ca religia crestina nu vine de la Isus ci de la Pavel!
Sah-Mat!
2 Ce faci contrazici Biblia si il contrazici pe Pavel? Sau nu stii ca toate Evangheliile sunt ale lui Pavel fiind scrise de ucenicii lui Evanghelistii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

Eh Bine. Ai sah-matlaughing

| SakonSIUkon a răspuns:

In primul rand ei nu citesc suficient inainte sa contrazica ceva si nu cunosc cazuri care dau dovada de Dumnezeu.