| Silviuloan a întrebat:

Sa fie adevarat? Oare acele sunete sunt de la cei din iad?
http://www.youtube.com/watch?v=IewTnT56Ks8
Inspaimantator...

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,eu cred ca este adevarat.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu il mai lasati pe satan sa va insele, e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ce i se pune in gura lui Azakov se cheama stiinta, iar materialul respectiv se vrea stiintific, atunci eu sunt papa Pius al X-lea.Se spune ca au ajuns la 14 km.deci ca o zgarietura la nivelul razei pamantului de peste 6000km.Se vorbeste de temperatura din centru, masurata de ei la 14 km.Ce prostie! Tinand cont de faptul ca temperatura creste cu cca.1 grad C. la fiecare 33 m., inseamna ca la 14km> era de cca425 grade C. Cand am auzit si zgomotele de la "microfoanele arse" m-am convins pe increderea cui se bazau cei care au postat materialul respectiv.

| Silviuloan explică:

Da,dar poti contrazice tu oare biblia? "adancurile cele mai de jos ale pamantului " ce zici de asta?

| roxaa15 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat, noi ca oameni in viata nu cred ca puteminteractiona fizic cu iadu sau raiu

| ȚiganTranspirat a răspuns:

Nu are cum.Era prea cald si nu rezistau echipamentele.Mai ales ca pe atunci nu erau asemenea masinarii cu care puteai sa mergi pana acolo.

| Silviuloan explică (pentru ȚiganTranspirat):

Te-ai uitat la groapa(ABIS)on the phone?

| ȚiganTranspirat a răspuns (pentru Silviuloan):

Da,dar nu prea cred ca au ajuns asa jos cum spuneau acolo.

| Norvegianul a răspuns:

In Iad o sa se auda black metal si death metal, nu niste oameni care tipa ca din metrou laughing

| secrets a răspuns:

Bilblia e plina de metafore(ca si asta cu iadul in mijlocul pamantului) iar inregistrarea asta suna clar ca niste interferatii normale pentru o asemenea adancime ca se misca pamantul.Plus ca nu rezista microfoanele si de unde sa aiba acces cineva la o asemenea inregistrare.Adica pe bune, daca diavolul era acolo iesea de acolo. Temperatura era uriasa, cum sa reziste atata microfoanele ca le trebuiau cateva secunde sa se faca scrum.Si inca ceva.A fost pe vremea comunistilor ce nu permiteau asa niste cercetari asa ca au bagat si ei c-au gasit iadul si au avut motiv sa opreasca cercetarile.E o prostie, o prostie politica (si religioasa ca in zilele noastre biserica e politica) si in ultimul rand, tu chiar ai impresia ca exista iadul si raiul asa cum cred oamenii, cu foc si flori? Nu! E vorba de linistea sufleteasca. Oricum, mi se pare o tampenie ce a facut biserica din credinta.Eu nu sunt religioasa, deci oricum nu cred in falsul ala.Numai bine si gaseste-ti ceva mai bun de facut decat sa stai cu biblia la capatai.

| crazy14 a răspuns:

Nu cred..sa fim seriosi!

| Mioritacris a răspuns:

Tu crezi ca ce zboara se manaca? Cine ar fi putut sa ia de la oameni de stiinta inreistrarea si ce om de stiinta ar povesti chiar pe net? VRAJEALA!