| andrei47 a întrebat:

Stiti steaua din supernatural? cea pe care o au tatuata pe piept, este adevarat un semn care te "protejeaza de demoni" sau este un semn satanist? vreau sa imi fac dar nu si dace e "pagan"

Răspuns Câştigător
16 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu ai ce face?

Cu ciupercile alea ce ai mai făcut?

| andrei47 explică (pentru MMihai):

Mi-am comandat o carte despre cresterea ciupercilor si am acolo totul in detaliu, chiar si 5 firme care produc miceliu in Romania, acum astept sa termin liceul sa incep ''afacerea'' laughing

| William a răspuns:

Singurul semn care te apara de rele --> http://1.bp.blogspot.com/....../cruce.jpg nu stiu despre ce stea zici tu, daca e aia cu 5 colturi e simbol satanist, daca e cu 6 este steaua lui David si nu cred ca te apara de ceva.

| thealchemist a răspuns:

Nu stiu ce stea era, dar daca e pentagrama e de bine cit timp e cu virful in sus, altfel atrage energiile negative. asta pe scurt, ca interpretarile pentagramei sunt numeroase.
ca sa te protejeze de demoni insa mai ai nevoie de un ritual, un tatuaj nu e de ajuns.

| danay72 a răspuns:

Singura metoda de a te feri de demoni este de a avea o relatie cat mai stransa cu Dumnezeu. Iacov4:7

| Azµre a răspuns:

Sunt prostii.
Dacă tu vrei să-ți strici corpul treaba ta.

| Zenit313 a răspuns:

Simbolistica este o arta interesanta!

Steaua cu 6 colturi reprezinta pe Dumnezeu care domina universul in toate directiile, are mai multe semnificatii, toate pozitive.

Steaua cu 5 colturi care are varful indreptat in sus, reprezinta evolutia, ascendenta spirituala a omului care Dumnezeu.

Steaua cu 5 colturi indreptata cu varful in jos, este un simbol satanist, care semnifica caderea omului in pacat.

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru gorlan):

Ai dreptate, dar nu in totalitate.
Am precizat ca sunt multe interpretari in functie de perspectiva, cultura, timp si spatiu.

| 3xfemeie a răspuns (pentru gorlan):

Poate ne ajuti tu si explici ce semnificatie are pentagrama cu varful in jos.

Răspuns utilizator avertizat
| Silviuloan a răspuns:

Sf Cruce este semnul de care nici un diavol nu se apropie, dar nu tatuaj...

| dorelmarc a răspuns:

28 Să nu vă faceţi tăieturi în carne pentru un mort şi să nu vă faceţi slove săpate pe voi. Eu sunt Domnul.
Levetic.19:28

| tinerelul a răspuns (pentru dorelmarc):

Scrie semne cu impunsarturi nu slove sapate acum depinde de ce biblie citesti

| dorelmarc a răspuns (pentru tinerelul):

Tot.una.e

| tinerelul a răspuns (pentru dorelmarc):

Ideea era sa nu ti faci idoli. La asta se referea Dumnezeu. PS. atentie la lady gaga