| alexandru1234567890 a întrebat:

Sunteti 100% siguri ca Dumnezeu nu exista si ca nu exista nimic? Pentru atei intrebarea.

Răspuns Câştigător
| CommonSense a răspuns:

Dumnezeul biblic? Da.
O posibila divinitate/zeitate cu alte atribute? Nu.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1000% sigur ca nu exista zeii, e imposibil asa ceva, omul a inventat zeii care sa-i dea o speranta mai mult zeii sunt doar personalitatile noastre mai ales iahve zeu razboinic care omoara copii pentru ca a spus unui chelios chelios

| alexandru1234567890 explică (pentru RAY):

Par creatia fiecaruia!happy

| neutrino a răspuns:

Nu, dar nici invers!

| milan9 a răspuns:

Fara suparare, dar, "necredinciosii" prea "siguri" pe ei (desi in lipsa de dovezi fiind) se aseamana cu "personajul" acesta: :) https://www.facebook.com/video.php?v=831947716845216

| alexandru1234567890 explică (pentru milan9):

Saraca utilizatoare EmaS a renuntat din lipsa de dovezi cred, si dvs. sunteti pe punctul de a renunta.Nici eu nu stiu ce sa cred.

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

Eterna stupizenie religioasa:

Religiosul: Zeul exista!
Ateul : Ai vreo dovada?
Religiosul : Nu, dar ce conteaza, tu trebuie sa demonstrezi ca nu exista!

| Hombre a răspuns (pentru milan9):

Iar credinciosi prea siguri pe ei (desii in lipsa de dovezi fiind) stau in pozitia capra pentru tapul postat de tine.
https://www.facebook.com/......347454598/

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu poate fi un ateu sigur 100% ca Dumnezeu nu exista.100% nu poate fi garantat. Poate 70-80 dar 100% niciodata.Siguranta ateului nu exista.

| alexandru1234567890 explică (pentru AvalohAlyn):

"Siguranta ateului nu exista." Nici a credinciosului!happy

| Sl1pKnoT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Asta tot la biserica ai auzit? -.-

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Sl1pKnoT):

Nu,asta ''debitez'' eu singur.happyDar fiind sigur.Nu poti fi ateu convins 100%, intotdeauna mai exista loc de indoieli, de procente lipsa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

In sens biblic sunt convins ca nu exista. O alta divinitate in sensul pe care il putem intelege? Nu. O forta creatoare cu o inteligenta care ne depaseste modul de perceptie? E posibil sa existe dar putin probabil.

| alexandru1234567890 explică (pentru AlexanderAdrian):

Nici eu nu prea stiu ce sa cred, poate ca exista poate ca nu.Va dati seama la cum sunt vietuitoarele pamantene de rele, cat de rai ar trebui sa fie zeii astia avand in vedere puterile lor infinite?

| Alcyon a răspuns (pentru alexandru1234567890):

Cred ca noi nu cunoastem decat o mica parte din tot ce exista. Suntem ca niste puricei ce stau pe-o masa si se intreaba: ce-o fi chestia asta plata pe care ne zbenguim. Si-si tot dau cu presupusul... Suntem foarte limitati si din pacate, trebuie sa ne multumim cu ce avem.

| alexandru1234567890 explică (pentru Alcyon):

Asa este!happy