| yothebesdinparcare22 a întrebat:

Am un unchi 51 de ani cu tumoare maligna pe creier sa operat si este intr-o stare foarte grava.A urmat chimioterapie si starea lui este din ce in ce mai agravata.Va rog frumos spuneti-mi ce este de facut daca stiti sa imi recomandati un tratament pe baza de planta.
Fundaaa! Va rog frumos ajutati-ma neaparat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Plantele nu prea au efect in acest caz.Trebuie urmat tratamentul indicat de medic.

| TheCritic a răspuns:

Ati incercat radioterapia? E mai eficienta si nu atat de daunatoare. Numai bine!

| yothebesdinparcare22 explică (pentru TheCritic):

Incercam si radioterapia. ii e mai bine cat de cat

| yothebesdinparcare22 explică (pentru yothebesdinparcare22):

Din pacate unchiul meu a pierdut deja lupta cu viata :-(

| Felys a răspuns:

Daca chimioterapia nu a dat efectul dorit,crezi ca niste amarate de buruieni il vor ajuta,sa fim seriosi,daca era asa nu mai murea nimeni de cancer, sfatul meu este sa va inarmati cu curaj si sa incercati sa ii faceti ultimele zile cat mai placute, asta e viata, unii se nasc altii mor, ciclul vietii

Răspuns utilizator avertizat