| IceCreamDoll a întrebat:

Buna,
As vrea sa stiu daca o sa mai cresc. Am 1.65, 15 ani. Am practicat basket-ul si innotul cand eram mai mica dar nu prea au ajutat. De la 10 ani nu am mai crescut decat cate un cm sau 2 pe an. Vreau ca la 18 ani, cand se incheie cresterea sa ajung la 1.70. Vreau ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Dacă vrei să mai crești apucă-te înapoi de basket, înot, handbal, volei sau poți să sari și coarda.
Până la 18 ani ai să mai crești între 1-5 cm, acum depinde și de organism.
Toate cele bune!happy

5 răspunsuri:
| IceCreamDoll explică:

Problema este ca inainte eram cea mai inalta fata din clasa. Acum de vreo 2 ani m-au depasit si m-au ajuns multe fete. Si pentru mine nu e asa de bine. Preferam sa fiu mai inalta decat altele.

| Beibiii_7101 a răspuns:

Da mie mi se pare fff bine, parerea mea. Da acum depinde si daca esti grasutatongue. dar oricum esti foarte bine asasmug:*

| joke a răspuns:

Nu ti face griji si eu la 15 ani avea 1. 60 si acum merg pe 17 si am 1. 75 deci...nu te obosiwinking

| Pantera1blackinIP a răspuns:

Frate iti zic un luru. ramai la inaltimea ta...eu am 1. 85 e vremea frumoasa pe sus. dar iti zic un lucru ramai la inaltimea ta!

| justme_3785 a răspuns:

La multi cam de acu incepe perioada de crestere...
si eu intr-un an am crescut mai mult decat in alti 5...
dar daca incepi sa te inalti foarte repede trebuie sa manci mai multe vitamine.
Asta stiu din propria experienta.