| Roxi6758 a întrebat:

Credeți ca tutunul poate fi o cauza a albirii parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, tutunul nu cauzeaza albirea parului, doar boli pulmonare, inclusiv cancer.
Parul este infleuntat hormonal si ereditar, de mostenirea genetica de la parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, mie de la stres o inceput sa imi albeasca
S-ar putea sa da daca fumezi des si mult
Poate inalbi si de la anemie sau boli autoimune dar stresul cronic cauzeaza inalbirea prematura sau socurile emotionale. nu i o problema grava asta
Eu am si alopecie si fire albe in cap