| alexandru3107 a întrebat:

Buna! De 2 zile am diaree. Suspectez ca ar fi deoarece intr-o criza de sete am baut aproape un fuze tea intreg ca pe apa, ceea ce poate mi-a deranjat stomacul. Dupa acest eveniment am inceput sa am scaune moi. Iau pastile pe care le-am tot luat la diaree, dar e prima data cand tot fac moale in ciuda faptului ca tin si un regim alimentar. De ce se intampla acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum de ce se intampla acest lucru?
Pai nu ai spus tu singur ca ai baut un fuze tea ca pe apa?
Tine regim alimentar mai serios, macar 1 saptamana, sa-ti poti revenii.

Mananca orez fiert cu morov fiert si supa de zarzavat, pezmet si ceai de menta (fara sucuri, fara ceaiuri din coert, fara alcool, fara grasimi, tocaturi, fara lapte iaurturi si alte brazeturi, fara salamuri si alte tocaturi sau afumaturi).

| Sistemulxxl a răspuns:

Ai afectat flora stomacala cu chimicalele din,, ceai''.