| SkivoRo000 a întrebat:

Buna fetelor.
Am intretinut relatii sexuale,
Imi intarzie menstruatie de app2 saptamani. Ieri am facut un test in timpul zilei a iesit negativ, acum am mai facut unul la prima urina mi-a iesit o linie vad ca mai e o linie dar se observa foarte greu, chiar ff greu (ma gandesc ca aia de la putina umezeala se afla acolo in caz de era) oricum se observa greu.
Tin sa mentionez ca in vara lucram de la cald dupa ieseam la frig si tot asa imi intarzia cate o saptamana. Probabil ca am racit jos. Am si candida. Eu umblu cu picioarele goale mereu. Plus ca am o tenta de durere de burta dar dupa dispare si spatele ma doare.
Voi repeta testul peste 48h.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Candida si raceala nu intarzie ciclul menstrual!
Iar la tine vad nici nu se poate vorbi de intarziere, odata ce ai ciclul de tip neregulat.
Ciclul menstrual vine dupa cum sistemul tau hormonal vrea, neputand fiind influentat de soare, apa, caldura, raceala, candida sau orice alta problema personala.
Statul cu picioarele goale este un lucru normal vara, pentru toti oamenii, deci nu ai de ce te plange in iarna, de ce ai facut in vara.
Durerea de burta apare din diverse motive: de la crampe produse de o mancare mai grea, la gazele intestinatele de la miscarile colonului incarcat cu prea multa mancare si fecale, de la constipatie, de la un ovare inflamate, de la chisturi ovariene sau fibroame, de la tumori samd.
Daca ai candida, pune mana si trateaza-te ca nu-i bine. Tratamentul se face concomitent cu partnerul de sex, ca sa evitati reinfectarea de la celalalt. Pe toata durata tratamentului, sexul feste interzis, pana rezultatele de la citologie spun ca nu mai exista pic de candida in vaginul tau.

| Frank51 a răspuns:

Problema este ca nu doresti sa ramai? Pentru asta exista protectie, nu rugaciuni.

| SkivoRo000 explică (pentru Frank51):

Pai si? Am negat eu ceva? Eu am cerut parerea legat de ce am intrebat, care ar fi cauza
nu stiu ce problema ai tulaughing

| Frank51 a răspuns (pentru SkivoRo000):

Eu nu am absolut nici-o problema, tu ai happy

Eu cand fac sex pun balonul si stau fara streswinking

| Adrian5575 a răspuns:

Vezi ce iese la urmatorul test. Poate iti face o bucurie de Craciun happy

| SkivoRo000 explică (pentru Adrian5575):

Da nu cred. Oricum simptome nu am, ar fi trebuit deja, mai ales starile de voma.
Sunt racita jos, eu umbland numai cu spatele si picioarele goale. si asta sigur mi se intampla din cauza ca vara asta munceam la caldura si ieseam la frig. plus ca in pauze stateam numai cu spatele de gresia rece.

| badpanda a răspuns:

Daca este baiat sa-i pui Gligore, daca este fata Laruca.