| RAY a întrebat:

Ce ati folosit impotriva cosuriilor si a dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Eu am folosit Effaclar Duo de la La Roche- Posay. In doua luni mi-am curatat tenul!

22 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Când aveam coșuri mă spălam cu mălai pe față de 2 ori pe zi timp de 2-3 săptămâni și au dispărut.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fetele laughing

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Aia la puberbate poate, nu are nici o legatura cosurile cu sexul

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Serios? :w

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Era o gluma

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aa, m-ai speriat. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

rolling on the floor

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Exact ala am folosit si eu o luna a avut rezultate bune sa continui tratamentul?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Acum nu il mai folosesc. Decat ocazional, mai ales cand sunt in acea perioada a lunii, mai imi apare cate un cos. Eu zic ca daca nu mai ai probleme, nu are rost sa mai continui.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Problemele inca mai sunt, adica am pete rosi pe fata nu se usca, azi am cumparat de la bioderna sebium serum sper sa fie ok, desi cred ca mai bine continuam tratamentul initial mi ciudaa

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu am folosit Effaclar Duo de la La Roche- Posay. In doua luni mi-am curatat tenul!

| Frank51 a răspuns:

Skinoren, dar prefer sa raman cu cosurile, decat sa mor incet. Ti se usuca pielea atat de tare incat simti ca daca nu te speli repede pe fata iti crapa. Am simtit pe pielea mea, si poate e doar senzatia, dar nu e placut deloc, inca am crema, si poate o sa reiau un tratament, dar te mananca si te ustura, si e jenant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și deci, zici că tratamentul de la La Roche-Posay, funcționeşte? Îmi poți spune câte ceva despre el?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sincer eu am mai multe probleme de sanatate si sa spun ca functioneaza sau nu e o infirmatie,deci mi-au aparut niste pete pe fata rosi cei drept au cam disparut, cei drept nu prea mai imi apar cosuri de ceva vreme, dar repet eu am si cu ficatul, dulciurile, pielea sensibila cine stie ce naiba mai am asa ca nu ma pot pronunta, cei drept eu spun ca merita incercat, eu l-am incercat 2 luni, cauza acelor pete e o enigma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-am cumpărat acum, o să îl aplic de mâine încolo pentru o perioadă. 60 lei un tubuleț din ăla mic, ești nebun!? O.o

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu mi-am luat si ceva de spalt pe fata, nu e vb de banii e vb de fata, tu daca esti la pubertate degeaba iei asa ceva

| DollyWiitch a răspuns:

Sucul de lamaie laughing este bun pentru.

| Redrose123 a răspuns:

O optiune cu ceai verde. O găsesti la The Body Shop.
Mult noroc!

| Flochifloc12 a răspuns:

Pasta cu apa se ia de la orice farmacie te dai seara la culcare la mine merge

| Luci20 a răspuns:

Biotrade pure skin

| RAY explică (pentru Luci20):

Zi-mi te rog dupa cat timp ti-a facut efectul? ca daca il cumpar azi

| Corgonzola123 a răspuns:

Astea: Tot ce ai de făcut este să freci uşor coşurile cu un căţel de usturoi tăiat în jumătate şi vei simţi o ameliorare.
si asta. Se zdrobesc câteva frunze de varză şi se aplică pe tenul curat, lăsându-le să acţioneze 15–20 de minute. După, tenul se clăteşte cu infuzie de muşeţel sau gălbenele. Aplică pe faţă un castravete ras timp de 15-20 minute, după care îndepărtează cu apă călduţă. Este un excelent tonic pentru tenurile acneice şi previne apariţia coşurilor şi punctelor negre.
Sper ca te-am ajutat.

| Corgonzola123 a răspuns:

Aplică pe faţă un castravete ras timp de 15-20 minute, după care îndepărtează cu apă călduţă. Este un excelent tonic pentru tenurile acneice şi previne apariţia coşurilor şi punctelor negre.