| luci72br a întrebat:

De aproximativ jumătate de an am un gust sărat-sălciu în gură,e mai pronunțat când beau sau mănânc, chiar și după ce mănânc fructe sau o prăjitură dulce, gustul sărat e acolo destul de supărător.
Are cineva idee care a'r putea fi cauza?
Am bănuiala că a'r fi de la rădăcina unui dinte căruia cu 6 ani în urmă stomatologul nu i-a putut scoate-omorâ nervul și mi-a aplicat plomba, apoi lucrare peste el.
Ori poate fi de la faptul că am o rinită alergică cu deviație de sept pe o nară?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fi si diabet, fa ti analizele ia ti o glicemie sa vezi daca ai diabet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu foarte probabil sa fie o infecție dentara

| Adicezar a răspuns:

Salut aceeasi problema o am și eu. Ai găsit cauza? Aștept un răspuns. Multumesc!