| Shrek32154 a întrebat:

De ce ma doare dintr-o data capu cum nu ma mai durut vreodata? Ma doare nu in frunte ci la cap in varf si duce-n spate? e grav? nu incepeti sa ma duc la doctor vreau sa stiu ce e
Funda am tumoare ce draq am
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai stat pe undeva in curent.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic daca mai continua sa te doara, totusi s-ar putea sa nu fie ceva grav, poate oboseala, lipsa somnului, stresul si vremea din ultimul timp iti provoaca durerea asta

| Shrek32154 explică:

Ganglionii aia nu stiu ce inseamna; enzime nu stiu ce inseamna(12 ani) cred ca sunt acele bube pe maini (apar doar cand ma scarpin) ma dor ochii cateodata (cred ca e de la fieresau de la calculator) eram sanatos la analize acum 1 an ma doare de 30 min dar mi-a trecut ca m-am facut pe cap si pete am pe 4 5 unghii

| IceVirus a răspuns (pentru Shrek32154):

Ganglioni limfatici sunt niste Ganglioni situati sub gat, langa glandele submandibulare. Ok, ori ai stat in curent ori ai luat un virus, gripa, etc. Mai am niste intrebari: Ai febra? Acum 2-5 zile ai mers undeva unde erau multi oameni? Ai colegi bolnavi? Apropo, RASPUNSUL ESTE URMATORUL: AI DEFICIENTA DE CALCIU, si eu am, si ma doare la fel de tarewinking sau ametesc. Dar raspunde si la aceste intrebari, sa fiu sigur

| Shrek32154 explică:

Nu acum cred ca mi-a trecut... dintr-o data ma durea poate e din cauza ca m-am incordat nu am febra nu am nimic azi nu am alergat afara colegi bolnavi nu am..nush

| IceVirus a răspuns (pentru Shrek32154):

Ai deficienta de Calciu. Sa iei tablete cu calciuwinking funda?

| IceVirus a răspuns:

Hm... imi raspunzi la urmatoarele intrebari? Ai ganglionii limfatici umflati? Daca da e foarte grav, si mergi rapid la doctor. Ti-au aparut enzime pe piele? Te doar ochii (ai ochii injectati?)? Iti vine sa vomiti? De la ultimele analize a iesit ca ai deficiente de ceva? Te doare de mult timp? Ai pete albe pe unghi?

| Hyp3rX a răspuns:

Pai depinde te loveti de ceva ca mie asa mi se intampla si ma doare rau capu.sau din cauza ca nu vezi bine si iti obosesc ochii.trebuie sa fie o cauza.gandeste-te...