| madisperanumeledeutilizator a întrebat:

Iubesc depresie sau cum?
mereu sunt in situatia in care imi doresc foarte mult sa am o iubita iar dupa ce o am si chiar tin la ea imi e dor de perioada cand eram singur adica sa fiu iar in depresie ...chiar nu pot intelege. e ciudat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| VictorL a răspuns:

Depresia o iubești mai degrabă atunci când gândești mai mult negativ decât pozitiv și atunci când ți se pare că toate și toți din jurul tău îți sunt împotrivă. Nu înseamnă că ai depresie, ci doar te-ai deprins cu depresia pe care o aveai mai demult și de aceea îți este dor de ea. Nu cred că e ciudat, fiindcă tuturor ne vine la un moment dat o situație în care ne este dor de un lucru, chiar dacă acel lucru nu a fost bun pentru noi. Încearcă să te distragi petrecând timpul împreună cu prietena, făcând lucruri pe care nu le-ați mai făcut, făcând-o fericită... Și cu timpul o să uiți de depresie și nu îți va mai fi dor de ea. Trebuie doar să te distragi și să ai o relație de durată. Baftă!winking

| madisperanumeledeutilizator explică (pentru VictorL):

Mersi. a fost un raspuns excelent. o sa iau in considerare tot ce ai spus dar din pacate e cam tarziu sa mai petrec timp cu ea. ne-am lasat. dar pe viitor stiu ce am de facut.

| ITPlace a răspuns:

Esti gay in penisul meu

| madisperanumeledeutilizator explică (pentru ITPlace):

Uite diferenta dintre un om care chiar gandeste ( VictorL ) si un idiot ca tine care raspunde la intrebari din lipsa de ocupatie... fa ceva util nu mai sta sa raspunzi cu prostii de genul. viata pierduta

| valentinatvd a răspuns:

Esti doar nehotarat, nu ai gasit o persoana cu, care chiar sa iti doresti sa fi.

| AlexandraAG a răspuns:

E greu de explicat. Ai momente cand ai nevoie de afectiune si momente cand vrei ca toti sa te lase in pace