| anonim_4396 a întrebat:

Cat de jos ar trebui pielea penisului sa se duca spre baza? Il pot beli pana f usor pana sub cap, dar mai jos de cap nu se duce oricat de tare as trage.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cati ani ai? Ai avut relatii sexuale?

Depinde foarte mult de om, la fiecare este diferit. La mine in stare erecta mai mult de 5mm nu se duce.

| Alex007007 a răspuns (pentru Frank51):

Aproape 17 ani si nu am intretinut relatii sexuale.

| Frank51 a răspuns (pentru Alex007007):

E ok, probabil ai preputul putin mai gros decat normal, nu afecteaza cu nimic, este perfect normal sa existe diversitate. Si oricum, cu timpul se mai intinde, mai ales cand iti incepi viata sexuala.

| minrest a răspuns:

Daca ii zici penis, are gland si se decaloteaza. Nu e cal sa aiba cap si sa fie belit. Sub gland, cand e complet decalotat, mai e o zona cu piele fina cam cat glandul de lunga. Mergi la urolog, poate nu se decaloteaza complet.

| Alex007007 a răspuns (pentru minrest):

Pielea de pe penis se decaloteaza pana sub gland, dar mai jos de gland oricat as trage nu se duce. Oricum, ce vreau sa zic e ca glandul il pot descoperi usor.

| minrest a răspuns (pentru Alex007007):

Pai am inteles asta. Dar la altii se mai duce, la mine de asemenea, si nu imi dau seama daca cazul tau se incadreaza in normal. Un urolog iti spune sigur.

| Ionut524 a răspuns:

Atât este normal, stai liniștit.