| Gabytzzzzzu a întrebat:

De ieri ma doare stomacul ingrozitor, crampe musculare cred ca se numesc, si am diaree. In plus 'ghioraie' constant. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Fa repaus alimentar 24 de ore, bea multe lichide(apa, ceai de menta... FARA sucuri, citrice, fructe, cola, etc) si ia furazolidon. Daca nu iti trece in 24 de ore, mergi la medic pentru ca problema poate fi mai complexa. Daca iti trece, de maine poti incepe sa mananci ceva usor si recomandabil pentru diaree.

| AlexSiniat a răspuns:

Daca nu trece cu scobutil si imodium fa o vizita la medic.