| GabrielStefan a întrebat:

de vreo 6 zile am febra aproape mereu, in jur de 38.3 si am incercat cu modafen, cefalexin, algocalmin sau paracetamol dar imi scade febra pe moment, am avut si varsaturi si am o stare de neliniste. Ce as putea avea? Azi ma duc la doctor sa ma vada dar voiam si parerea voastra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Du-te! nu mai sta. ar fi bine sa te duci la un doctor competent. ca unii sunt vaide mama lor straight facesau nu isi dau interesul necesar

| GabrielStefan explică (pentru KaterinaPetrova):

Am fost azi la spital si mare mi-a fost mirarea cand mi-au zis ca nu stiu ce am dupa ce mi-au facut analizele laughing... Ma mai duc maine odata pentrualte analize sa vada.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ai o suprainfectie pe undeva.

| Mihaela1964 a răspuns:

Probabil ai o infectie in corp, cred ca fara antibiotic nu vei rezolva nimic. Daca te doare gatul, e rosu si/sau cu puncte albe pe amigdale, pana mergi la medic poti pune frunze de varza strivite in gurul gatului si te legi cu o esarfa. Fa gargara cu apa sarata, o lingurita la o cana cu apa calduta, dupa 30 ' mananca lamaie cu miere; altereneaza gargara cu lamaia de cateva ori, te vei simtii mult mai bine. Multa sanatate!

| Iris1997 a răspuns:

Parerea mea e ca eram de mult la doctor in locul tau straight face!

| DirtyCow a răspuns:

Eu cred ca cea mai buna varianta e a bunici mele.(E putin scarboasa dar merge, am incercat) Umpli un pahar pe jumatate cu lapte, pui un ou crud si il bei. Dupa pui pe cineva sa maseze cu ulei de masa pana te inginzi foarte rau, te imbraci gros dormi sa tarnsipiri cand te trezesti schimbi haina si maine vei fi fresh.