| hazza4ever a întrebat:

Vreau sa tin dieta cu hrisca si kefir, numai ca eu sunt clasa a VIII-a si vara asta voi da examenele si trebuie neaparat sa iau note mari. Daca tin dieta aceasta care este destul de stricta, nu vor aparea efecte adverse? Ma refer depresie sau chestii de genu thinking Mi-e teama sa nu-mi dea organismul peste cap si sa nu mai fiu in stare sa fac nimic la examene. Ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti tine aceasta dieta la varsta ta. Nu stiu cine a fost tampitul care ti-a recomandat-o, dar inseamna ca nici macar n-a citit in ce consta. Oricine isi da seama ca este complet periculoasa pentru un copil de 15 ani. potoleste-te si du-te la un nutritionist adevarat, nu te mai lua dupa ce-ti spun diversi analfabeti, unii sunt prea prosti sa-si dea seama de riscurile la care te supun, altii isi bat pur si simplu joc de tine

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Orice dieta trebuie tinuta cu aprobarea unui medic. Dieta cu hrisca si kefir iti va distruge organismul inca in crestere.In preajma examenelor nu se fac experimente nutritionale.

| Matt24 a răspuns:

Pana dupa examene nici sa nu te gandesti la asa ceva, trebuie sa fii in forma maxima si sa iei rezultate foarte bune. Dietele si orice altceva dupa ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu poti tine diete, deoarece organismul se dezvolta si nu ai voie.
Mergi pe o alimentatie saraca caloric si zilnic miscare.
O zi excelenta!

| IJustLoveHorses a răspuns:

Stiu ca nu are legatura....dar.Esti directioner? La feeel

| Alexandarina112233 a răspuns:

Eu am tinut post 1 saptamana si mai avea sa ajung la depresie.nu prea te sfatui sa tii dieta stricta la anii tai mai ales adunci cind ai stres ca examenele.pot s-o tii vara dupa examene, daca asa tare doresti