| Ladaru_Laura_1999 a întrebat:

Ajutor! Am laptop cu windows 7 și versiunea 3.0 la bluetooth. Mi-am luat un mouse care e compatibil doar cu versiunea 4.0. Pot sa fac update la bluetooth sau sa instalez versiunea? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Versiunea de bluetooth tine de tehnologia implementata. Daca e v.3, atunci nu poate fi schimbata. Singura optiune e un adaptor bluetooth v.4 (denumit si "dongle"), cu care poti realiza conexiunea dintre laptop si mouse. Dar asta inseamna sa ai un slot usb liber pentru bluetooth, ca sa poti folosi mouse-ul.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu are importanta ca e 4.0!

| dannyel86 a răspuns:

Pe un site scrie ca bluetooth 4 comunica cu versiunea 3, asa ca mai bine testezi inainte sa iti cumperi adaptorul (dongle) de care pomeneam. S-ar putea sa nu mai fie nevoie de el, dar nu stii pana nu conectezi mouse-ul la laptop.