| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de BAC pentru o cariera de web developer?

Răspuns Câştigător
| RzV28 a răspuns:

Asta e obisnuinta profesorilor, incearca sa motiveze elevii lor sa ia bacul pentru ca si ei ca profesori isi doresc sa aiba un procentaj bun la clasa unde au predat si sa iasa bine dupa rezultate. Desigur e important si pentru tine in principal sa ai bacul luat, nu e asa greu sa il iei si e mai bine cand ai o diploma in buzunar chiar daca nu o folosesti.

2 răspunsuri:
| RzV28 a răspuns:

Daca faci un curs si primesti o diploma de calificare nu prea cred ca firma la care te vei angaja ii va interesa de bac si de ceea ce stii tu sa faci. Desigur sunt si multe firme care cer studii medii insemnand si bac luat. Dar de obicei toti te intreaba de studiile in domeniul lor si de practica. Succes!

| fuckmorality a răspuns (pentru RzV28):

Peste 2 ani finisez colegiul de informatica si pe siteurile de joburi rar gasesc firme care cer facultate in domeniul web, mai mult se cer proiecte gata facute. Dar profesorii ne tot bat la cap ca vom muri de foame fara BAC.

| RzV28 a răspuns (pentru fuckmorality):

Asta e obisnuinta profesorilor, incearca sa motiveze elevii lor sa ia bacul pentru ca si ei ca profesori isi doresc sa aiba un procentaj bun la clasa unde au predat si sa iasa bine dupa rezultate. Desigur e important si pentru tine in principal sa ai bacul luat, nu e asa greu sa il iei si e mai bine cand ai o diploma in buzunar chiar daca nu o folosesti.