| andrei1121 a întrebat:

Am o intrebare urgenta am o problema cu calculatorul mi se blocheaza uneori si cand ii dau restart nu porneste de tot ramane blocat sa stiti ca prin mirare nu e vorba de nici un virus si tot timpul cand face asa trebuie sa misc unitatea dar vreau o solutie ca sa nu-i mai trebuieasa sa misc unitatea cand se blockeaza de fapt sanu se mai blocheze multumesc funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| damiangl a răspuns:

Schimbati hdd-ul. posibil sa aiba bug-uri. sau platanul nu mai este ok.

| corinusdeplus a răspuns:

Buna,e posibil sa ai erori la el si de aceea sa faca figuri.Mi se intampla si mie sa se blocheze si nu aveam nici un virus si mi s-a recomanadat un program de erori.Surpriza afost ca mi-a gasit 1345 de erori in el...Sau mai exista varianta ca unitatea sa aiba praf in ea si de aceea sa nu mearga la performanta ei.Ce sa zic, bafta cu el!

| orang23 a răspuns:

Ce sa zic cred ca ar trebui sati schimbi procesorul sau exista varianta sa ai errori in el

| Zenithf a răspuns:

Daca ti se blocheaz, apare blue-screen error sau se inchide brusc, fara explicatii, cel mai probabil se intampla asta din cauza supraincalzirii. Ai verificat ca cooler-ele de la procesor, placa video si altele ce mai ai pe acolo sa nu fie incarcate de praf?

| andrei1121 explică (pentru SexZor):

Da asa este

| andrei1121 explică (pentru SexZor):

Da se face ecranul ceva alb si nu mai pot face nimic si trebuie restartat si zguduit ca sa mearga

| andrei1121 explică (pentru SexZor):

Mersi mult am rezolvat

Răspuns utilizator avertizat
| Buzac_Marius_1981 a răspuns (pentru andrei1121):

Salut. Imi zici te rog cum ai rezolvat problema si care era cauza. Am si eu aceeasi problema de ceva timp si nu pot sa mi dau seama de la ce e. Mersi