| Frank51 a întrebat:

Am o problema cu un laptop, Asus A52J, nu se mai aprinde ecranul, asa ca am pus monitorul, si cand il aprind imi apare ca trebuie sa reinstalez windowsul, ok, totul e in ordine pana la fereastra cand aleg partitia, acolo imi arata ca hardul are 0 Mb si nu merge sa instalez, e vreo eroare sau ceva? Mdaa, sunt 2 probleme grave.

5 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Inlocuriea hdd o poti face si tu daca iti cumperi unu nou dar intai va trebui sa il dai pe ala naspa jos. ce tu nu te vei pricepe asa ca fugi sa iti ia bani cei de la service

| Frank51 explică (pentru itsoft):

laughing tu te auzi? cum sa nu stiu sa scot un hard disk LOL, pot dezasambla laptopul si asambla la loc in 10 minute laughing

| itsoft a răspuns (pentru Frank51):

Pai atunci de ce pana mea razi si nu o faci pune alt hdd si gata si nu mai veni aici cu fel si fel de intrebari

| Frank51 explică (pentru itsoft):

Intrebarile erau pentru partea de soft nicidecum pentru partea de hardware (unde ma pricep),(Dar am rezolvat intr-un final).

| Jipa95 a răspuns:

Pai de aici ambele probleme. E hard disk-ul dus, nu ai memorie. Tot ce ai facut tu pana la partitii, s-a instalat in memoria ram. Du-te cu el la un service pentru inlocuirea hdd-ului.