| emonel14 a întrebat:

Am o problema cu un laptop Dell inspirion 1525 care porneste cand vrea el. poate sa mearga si 2, 3 saptamani si apoi sa numai porneasca iar dupa cateva zile sa porneasca ca si cum nu s ar fi intamplat nimic...ma poate ajuta cineva cu un sfat? multumesc

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este de la placa de baza, in viitor vei apasa butonul de power si nu se va mai aprinde deloc, o problema asemanatoare am avut si eu pe laptopul meu Acer

| emonel14 explică (pentru Jipa95):

Pai si trebuie alta noua sau oare mai poate fi salvata asta?

| Jipa95 a răspuns (pentru emonel14):

Nu..este problema de circuite iti va trebui una noua

| emonel14 explică (pentru Jipa95):

Zilele astea ma duc cu el in service. sper sa nu fie nevoie de una noua pentru ca laptopul fiind mai vechi nu prea s ar merita investitia

| Jipa95 a răspuns (pentru emonel14):

Da, iti trebuie alta noua

| 8imal a răspuns:

Curata temp, cache, registi. Daca ai dezinstalat ceva fisierele sunt doar invizibile si nu s-au sters definitiv de pe hard aglomerand memoria. asta face de cele mai multe ori sa duca la caderea sistemului de operare. iti recomand cc cleaner de la piriform e gratuit si iti duce guioiul happy afara!

| emonel14 explică (pentru 8imal):

Pai nu mi a cazut sistemul de operare..adica laptopul cand vrea sa porneasca nu si da restart nimic..merge ca si cum nu are nimic

| 8imal a răspuns (pentru emonel14):

In acest caz subscriu la jipa 95 sorry!